TOPlist

LIDL, Kaufland či Albert: Jak si nechat posílat jen digitální účtenky?

digitální účtenky aplikace LIDL Globus Albert Kaufland

Zkuste si vzpomenout: Kdy jste naposledy detailně kontrolovali položky na papírové účtence, kterou jste dostali u pokladny v samoobsluze? Taky patříte mezi zákazníky, kteří už, vyjma situací například s potřebou okamžité reklamace ceny, tento typ fyzického dokladu vůbec nepotřebují? A raději si je evidujete v aplikaci společně s kupóny či letáky? Pak vás jistě potěší, že největší tuzemské řetězce postupně přecházejí na digitální účtenky, které již plně nahrazují ty klasické. Z pokladny tak kvůli vám nemusí vyjet ani centimetr papíru.

Digitální účtenky v aplikacích českých řetězců

Abyste mohli začít tyto ekologičtější digitální účtenky využívat, musíte si je aktivovat v mobilní aplikaci daného řetězce. V některých případech může být funkce rovnou zapnutá. Pokud chcete mít účtenky v mobilu ideálně hned po nákupu, zkuste si raději rychlost otestovat. V aplikaci by se ale měly objevovat v řádu několika málo minut

Albert a čistě digitální účtenky

Pravděpodobně první řetězec, který u nás s touto možností přišel. V aplikaci po přihlášení otevřete Menu (vpravo dole), nabídku Peněženka, kartu Účtenky a zapněte možnost Nepotřebuji papírové účtenky.

LIDL a čistě digitální účtenky

Lidl Plus
Lidl Plus

Několik měsíců po Albertu začal čistě digitální účtenky nabízet i LIDL. V jeho aplikaci stačí po přihlášení klepnout dole na tlačítko pro otevření detailu věrnostní karty a následně zapnout Chci pouze elektronickou účtenku.

Digitální účtenky

Největším přínosem je, že se použitím digitálních účtenek šetří příroda. Současně máte výdaje za nákupy rovnou na jednom místě v elektronické podobě. A nebojte. Pokud si necháte doklad o nákupu vystavit pouze do mobilní aplikace, případně do e-mailu, nepřicházíte tím o možnost reklamace.

Globus a čistě digitální účtenky

I tento řetězec, který má v ČR obrovské, ale zase méně časté prodejny, nový elektronický typ účtenek nabízí. Po přihlášení si v aplikaci vpravo dole zapněte Menu a v nabídce Moje účtenky zapněte možnost Nepotřebuji papírové účtenky.

Kaufland a čistě digitální účtenky

Kaufland - Shopping & Offers
Kaufland - Shopping & Offers

Zatím poslední velký řetězec, který funkci zavedl. Zapnutí je podobně snadné jako v aplikaci LIDL. Stačí se přihlásit, na hlavní obrazovce dole klpenout na detaily karty a vybrat možnosti Chci jen digitální účtenku.

V ČR nedávno vzniklo Sdružení pro digitální účtenky (SDU), které tento typ elektronických dokladů propaguje a snaží se k jeho používání motivovat zejména obchodníky. “Létáme na Mars, ale účtenky tiskneme na papír. Mobilní technologie jsou běžnou součástí života každého z nás, zároveň ale stále máme po kapsách blednoucí papírky, které nikdy nenajdeme, když je z různých důvodů potřebujeme. Proto vzniká naše sdružení,” vysvětluje bankovní expert a předseda SDU Jan Lamser.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přejdete jen digitální účtenky? A proč (ne)?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)