I Globus už díky aplikaci nemusí vydávat tištěné účtenky

Globus aplikace elektronické účtenky

Do skupiny obchodních řetězců, které šetří přírodu i materiál tím, že nutně nevydávají tištěné pokladní účtenky, se oficiálně přidává další gigant. Pouze elektronickou formu účtenek mohou nyní díky upravené mobilní aplikaci vyžadovat zákazníci hypermarketů Globus.

Podpora_účtenky_Globus

Podle společnosti bude velké množství zákazníků časem chtít právě pouze elektronický doklad, který je k přírodě nejšetrnější. Aplikace jej navíc uchová po dobu 2 let. Zákazníci, kteří nejsou ve věrnostním programu Globus Bonus mohou chtít u pokladny místo klasické účtenky její zkrácenou variantu. Pro 700 tisíc svých zákazníků věrnostního programu vytiskly hypermarkety Globus ročně na 13 milionů účtenek. Průměrně si za rok každý z nich odnesl ke svým dvaadvaceti nákupům účtenky v souhrnné délce 5 metrů.

Můj Globus
Můj Globus

„Máme možnost ročně ušetřit takřka tisíce kilometrů účtenkového papíru, pokud zákazníci, kteří používají mobilní aplikaci, zvolí před nákupem verzi elektronické účtenky. Počet aktivních uživatelů aplikace poroste, a tak časem můžeme dosáhnout úspory i 3 tisíc kilometrů účtenek. Nicméně jde o volitelnou věc, pokud zákazník potřebuje k nějakému nákupu tištěnou účtenku, vždy ji může dostat. Skrze aplikaci lze také účtenky sdílet například e-mailem a podobně,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Ve kterých obchodech už využíváte jen elektronické účtenky?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)