TOPlist

Babišův tarif: Jak lidé reagují na kauzu ohledně levného volání

Babišův tarif

V posledních dnech hýbe Českem tzv. Babišův tarif. Celou kauzu odstartoval jeden tweet ministra financí Andreje Babiše, ve kterém se chlubil levným tarifem, který si jeho resort dokázal vyjednat se společností T-Mobile.

Babišův tarif je o více než 90% výhodnější

Ve svém tweetu odkázal na oficiální tiskovou zprávu MF, kde jsme se mohli dozvědět více informací. Vítězem výběrového řízení je společnost T-Mobile, která nabídla čtyřletý kontrakt na provoz služebních telefonů celého resortu za cenu 22 628 328 Kč bez DPH. To znamená, že jednotková cena hlasového tarifu je 54 Kč, když k tomu přidáme datové tarify, tak za FUP 3GB zaplatí 32 Kč a za FUP 10GB 109 Kč. To je oproti původním cenám výhodnější o více než 90%.

https://twitter.com/stary_mrzout/status/854345358461345792

Stačilo jen pár minut a pod tweetem se objevila vlna nenávistných komentářů, což je dáno i tím, že téma ohledně tarifů se v posledních měsících několikrát rozhořelo a lidé už se dožadují změny. Největší nápor komentářů zaznamenává FB stránka společnosti T-Mobile. Do komunikace s naštvanými zákazníky se zapojují i zástupci společnosti, kteří většinou přinesou špatné informace. A to, že společnost T-Mobile v nejbližší době nechystá změnu v tarifech.

https://www.facebook.com/marian.jurecka/posts/10207771810567246

Každopádně naším “pomyslným vítězem” v této kauze je ministr zemědělství Marian Jurečka. Ten se pochlubil tím, že tarify MF nejsou žádný velký úspěch a že již od roku 2015 mají pro celý resort Ministerstva zemědělství neomezené volání za 50 Kč a FUP 10 GB za 70 Kč. Věří, že ceny v létě dokáží ještě stáhnout dolů. Vypadá to, jak kdyby si oba ministři zvolili zajímavou volební strategii před blížícími se volbami, a to naštvat co nejvíce lidí. Podle reakcí se jím to daří.

Myslíte si, že některý operátor přijde s radikální změnou cen tarifů i pro běžné občany?

Zdroje: TZ, fotografie By David Sedlecký.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)