TOPlist

Google ulehčí skenování dokumentů. Stačí jen pořídit foto z telefonu

google fotky skenovani dokumentu uctenek

Společnost Google oznámila novinku pro mobilní aplikaci Fotky. Určena je lidem, kteří často skenují a předělávají dokumenty nebo třeba účtenky do digitální podoby. V aplikaci se objevila možnost rychlého skenování dokumentů. Jednoduše vyfotíte dokument v aplikaci klepnete na jedno tlačítko. Umělá inteligence jej vylepší a ořízne tak, aby byl dokument skvěle čitelný i například na PC.

Google Fotky automaticky rozpoznají snímek s dokumentem

Novinka využívá umělou inteligenci a strojové učení. Jakmile vytisknete nějaký dokument, aplikace to rozpozná a nabídne rychlou možnost oříznutí a vylepšení. Poté se otevře rozhraní s editací, které automaticky ořízne fotografií, odstraní pozadí, správně dokument otočí a hlavně zlepší čitelnost.

Velice podobná funkce není na telefonech žádnou novinkou. Již dříve jsme ji mohli vidět v aplikaci Microsoft Office Lens. Už tam fungovalo velmi dobře. Ne každý si ale chce instalovat další aplikaci jen kvůli menší funkci. Google Fotky má ale většina Android uživatelů, tudíž se velmi rychle dostane mezi větší počet lidí. Google tvrdí, že se novinka začíná postupně aktivovat během tohoto týdne.

Google Photos
Google Photos

Líbí se vám tato funkce? Budete využívat skenování dokumentů?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)