TOPlist

Jak fotí Xiaomi Mi 9 se 48 MPx fotoaparátem? Test snímků i videa

jak foti xiaomi mi 9

Xiaomi Mi 9 je posledním prémiovým telefonem od čínské společnosti. Mimo to se jedná i o nejlepší fotomobil Xiaomi podle žebříčku DxOMark, kdy o několik bodů překonal model Xiaomi Mi Mix 3. Jak telefon fotí doopravdy? Na to se podíváme v dnešním článku.

Testování fotoaparátů u Xiaomi Mi 9

Podobně jako konkurence, i Xiaomi se pro svůj model v roce 2019 rozhodlo využít tři fotoaparáty na zadní straně. Hlavní má 48 MPx a světelnost F/1,75, nechybí ani ultra širokoúhlý 16 MPx fotoaparát a 12 MPx telefoto snímač. Oba fotoaparáty mají světelnost F/2,2. Přední selfie kamera je schovaná v malém výřezu má 20 MPx. Jak už jsme psali výše. Xiaomi Mi 9 (recenze) již prošel testem u DxOMark, kde získal 107 bodů. V době psaní článku je na šesté pozici za Huawei a Samsung telefon. Nicméně dokázal překonat třeba Google Pixel 3.

Xiaomi Mi 9 fotoaparat

Mi9 nechybí ani prvky jako je podpora AI, nicméně na optickou stabilizace obrazu (OIS) se nedostalo. Telefon má pouze elektronickou stabilizaci (EIS). V neposlední řadě se podporuje super zpomalené video v 960 FPS. Maximální rozlišení je 4K při 60 FPS.

[aps_product_sz id=“535953″]

Xiaomi Mi9 – video ukazka

Xiaomi Mi9 - video ukazka

Širokoúhlý / Ultra širokoúhlý

Závěrečné hodnocení fotografií z Xiaomi Mi 9

Na snímky pořízené během dobrých světelných podmínek, obzvlášť u těch denních jde vidět, že si s fotkami dokáže mobil poradit více než dobře. Fotografie z Xiaomi Mi 9 (Heuréka) mají věrné barevné podání a hodně detailů. S vyvážením bílé si telefon poradí rovněž velmi dobře. U fotografování během dne se může rozhodně rovnat s těmi nejlepšími jako je Huawei P30 Pro nebo Samsung Galaxy S10.

Rozdílů si všimnete až u nočních snímků, kde jde vidět, že by telefonu prospěla optická stabilizace, aby se kvalitou mohl dotáhnout na ty nejlepší. Šumu není tolik, nicméně detaily fotografií se poměrně vytrácí. Každopádně když v potaz vezmeme cenu Xiaomi Mi 9, tak je na tom velice dobře. V cenové kategorii kolem částky 12 tisíc mnoho lepších fotomobilů nenajdete. U videa nás naopak elektronická stabilizace překvapila, celkově videa vypadají velmi dobře.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí fotografie z Xiaomi Mi 9?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)