Jak fotí Samsung Galaxy S10 v porovnání s Galaxy S8 a S9? Srovnání prémiových telefonů

jak foti samsung galaxy s10 s9 s8

V dnešním fototestu se blíže zaměříme na řadu Samsung Galaxy S. Tentokrát už i z pohledu denních fotografií, můžete si tak zhodnotit, jak fotí Samsung Galaxy S10 v porovnání se staršími prémiovými smartphony Galaxy S9 a Galaxy S8.

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů řady Samsung Galaxy byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa.

jak foti samsung galaxy s10 plus

Fototest telefonů Samsung Galaxy S10 Plus vs Samsung Galaxy S9 Plus vs Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S10 Plus (recenze) je nejnovějším mobilem v dnešním testu. Na zadní straně se nachází tři hlavní fotoaparáty na zadní straně. Širokoúhlý má 12 MPx a nechybí variabilní clona s F/1,5 a F/2,4. Druhý je obohacen o teleobjektiv s 12 MPx a clonou F/2,4. Třetí a zbrusu nový snímač má ultraširokoúhlý objektiv s 16 MPx, ten má světelnost F/2,2. Telefon dokáže nahrávat ve 4K rozlišení a 60 FPS, telefonu nechybí OIS. Na přední straně je duální selfie kamera s 10 + 8 MPx, která dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení.

Samsung Galaxy S9 Plus (recenze) používá na zadní straně duální fotoaparát. Ten hlavní má 12 MPx a variabilní clonu F/1,5 a F/2.4. Sekundární snímač s teleobjektivem má 12 MPx a světelnost F/2,4. Nahrávání videa dokáže ve 4K rozlišení a 60 FPS a optická stabilizace obrazu (OIS) je rovněž k dispozici.

Samsung Galaxy S8 (recenze) má pouze jeden 12 MPx fotoaparát se světelností F/1.7, takže už není variabilní jako u výše zmíněných telefonů. Nechybí IOS a nahrávání videa ve 4K rozlišení. Fotoaparát je identický jako u Galaxy S8+.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

1.0
  • Displej 6,1", 3040 x 1440 px, Dynamic AMOLED
  • Procesor Exynos 9820
  • RAM 8 GB
  • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
  • Baterie 3 400 mAh
  • Cena od 23 499 Kč

Fotografie ze Samsung Galaxy S8 vs Galaxy S9+ a Galaxy S10+

Na levé straně najdete fotografie v originále, na pravé straně se nachází výřezy stejných nočních snímků.

Fotografie v původní kvalitě můžete stahovat z ulož.to.

Fototest Samsung Galaxy S10+ vs Galaxy S9+ vs Galaxy S8

Fototest Samsung Galaxy S10+ vs Galaxy S9+ vs Galaxy S8

Závěr fototestu řady Samsung Galaxy S

Jak fotí Samsung Galaxy S10, Galaxy S9 a Galaxy S8? Zjednodušeně řečeno hodně podobně. Už u videí si můžete všimnout toho, že rozdíly jsou za běžných světelných podmínek minimální. Až v podstatě díky stabilizaci poznáte rozdíl, že je na tom Samsung S10 lépe. Během focení s Galaxy S9+ se nám stávalo, že jsme pořizovali více rozmazaných snímků, než je u telefonů normálně zvykem, to může být způsobenou chybou či vadou přímo u konkrétního modelu.

U fotografií se dají najít rozdíly hlavně u zpracování HDR režimu, kde u S10 vidíme nejpovedenější prokreslení oblohy a tmavých/světlých scén. Barevné podání je u všech tří telefonů v podstatě identické. To není ani velkým překvapením, vzhledem k tomu, že se jedná o mobily jedné značky. Další částí, kde si můžete všimnout vylepšení, je selfie kamera. Snímky z přední kamery u S10+ mají více detailů a nepřepalují například oblohu v pozadí.

Jak to vidíte vy? Vyplatí se podle vás připlatit si za Galaxy S10?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)