Jak dostat vizitku do mobilu? ABBYY představuje Business Card Reader

No Image-02

Společnost ABBYY, jeden z klíčových hráčů na poli rozpoznávání textu (uživatelé mohou znát produkt FineReader určený pro počítače), oznámila uvedení své aplikace Business Card Reader pro Android. Stejně jako na telefonech se Symbianem či Apple iOS je program určen k načtení a převodu papírových vizitek přímo do adresáře. K načtení vizitky je použit fotoaparát telefonu, zachycený text je dále zpracován OCR softwarem. Následně by měly být veškeré nalezené položky přiřazeny odpovídajícím položkám adresáře. Software zjednodušuje kontrolu zachycených dat zvýrazněním nejistých znaků ve výsledném textu a zobrazováním původní fotografie pro vizuální kontrolu. Navíc dokáže najít další informace o daném kontaktu či firmě na Facebooku, LinkedIn a Twitteru a zobrazit načtenou adresu na Mapách Google. Poradí si s devatenácti jazyky: dánštinou, holandštinou, angličtinou, finštinou, francouzštinou, němčinou, řečtinou, indonéštinou, italštinou, norštinou, portugalštinou, brazilskou portugalštinou, ruštinou, španělštinou, švédštinou, turečtinou a ukrajinštinou.

Katya Solntseva, ředitelka oddělení mobilních produktů ABBYY, k uvedení produktu řekla: “Business Card Reader pro Android je více než jednoduchá čtečka kontaktů – poskytuje uživatelům účinný způsob, jak získávat, ukládat a spravovat cenné obchodní informace.”

Business Card Reader bude dispozici ve dvou verzích: Lite bude nabízena zdarma, načte z vizitky jen jméno, příjmení a první nalezené telefonní číslo. V Android Marketu zatím najdete jen plnohodnotnou aplikaci bez jakýchkoli omezení, která přijde na 9,99 USD (cca 180 Kč).

Minimální požadavky jsou: telefon s Androidem verze 2.1 nebo vyšším a fotoaparátem s autofokusem.

Další informace o tomto programu najdete na stránkách ABBYY. ABBYY Business Card Reader pro Android je nyní k dispozici na Android Marketu (jak již bylo zmíněno, zatím jen v placené verzi) s anglickým a ruským rozhraním.

Zdroj: Tisková zpráva ABBYY.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

kalkulacky_ico

SvětAndroida doporučuje: 4 kalkulačky

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později
papírová vizitka s údaji kontaktu

Srovnání čteček papírových vizitek

Blog terox terox
3 min. uložit na později

Komentáře (6)