Menu

Jak dostat vizitku do mobilu? ABBYY představuje Business Card Reader

Společnost ABBYY, jeden z klíčových hráčů na poli rozpoznávání textu (uživatelé mohou znát produkt FineReader určený pro počítače), oznámila uvedení své aplikace Business Card Reader pro Android. Stejně jako na telefonech se Symbianem či Apple iOS je program určen k načtení a převodu papírových vizitek přímo do adresáře. K načtení vizitky je použit fotoaparát telefonu, zachycený text je dále zpracován OCR softwarem. Následně by měly být veškeré nalezené položky přiřazeny odpovídajícím položkám adresáře. Software zjednodušuje kontrolu zachycených dat zvýrazněním nejistých znaků ve výsledném textu a zobrazováním původní fotografie pro vizuální kontrolu. Navíc dokáže najít další informace o daném kontaktu či firmě na Facebooku, LinkedIn a Twitteru a zobrazit načtenou adresu na Mapách Google. Poradí si s devatenácti jazyky: dánštinou, holandštinou, angličtinou, finštinou, francouzštinou, němčinou, řečtinou, indonéštinou, italštinou, norštinou, portugalštinou, brazilskou portugalštinou, ruštinou, španělštinou, švédštinou, turečtinou a ukrajinštinou.

Katya Solntseva, ředitelka oddělení mobilních produktů ABBYY, k uvedení produktu řekla: “Business Card Reader pro Android je více než jednoduchá čtečka kontaktů – poskytuje uživatelům účinný způsob, jak získávat, ukládat a spravovat cenné obchodní informace.”

Business Card Reader bude dispozici ve dvou verzích: Lite bude nabízena zdarma, načte z vizitky jen jméno, příjmení a první nalezené telefonní číslo. V Android Marketu zatím najdete jen plnohodnotnou aplikaci bez jakýchkoli omezení, která přijde na 9,99 USD (cca 180 Kč).

Minimální požadavky jsou: telefon s Androidem verze 2.1 nebo vyšším a fotoaparátem s autofokusem.

Další informace o tomto programu najdete na stránkách ABBYY. ABBYY Business Card Reader pro Android je nyní k dispozici na Android Marketu (jak již bylo zmíněno, zatím jen v placené verzi) s anglickým a ruským rozhraním.

Zdroj: Tisková zpráva ABBYY.

 

Komentáře

Mem

Roman Nepšinský 0

14.1.2011 9:47

Cena je dost vysoká, ale naskenovat vizitku se občas hodí (zvlášť na služebce kde člověk nemá času nazbyt). V tomhle směru mě hodně zklamal Google Goggles, který má velké problémy načíst vizitky nebo adresy, takže lite verzi ABBYY BCR rád vyzkouším (placená verze mi přijde pro mé účely zbytečně drahá a asi nemá cenu ji zkoušet s vrácením do 15 minut, bůh ví, jestli lite nebude ořezaná i v tom snímání)

Tom

Tom

14.1.2011 16:04

Možná stojí za vyzkoušení CamCard, Lite verze je zdarma placená tuším za nějakých 130 Kč. Aplikaci sice dělají problém některá diakritická znaménka, ale pro mě je dostačující, více o CamCard se dočtete zde http://www.fonky.cz/5786/aplikace-camcard-ulozi-papirovou-vizitku-jako-kontakt/

Mem

Roman Nepšinský 0

14.1.2011 18:55

Tom: Díky za tip, ten CamCard Lite funguje pěkně, zkusím napsat autorům ohledně přidání češtiny do podporovaných jazyků (švédštinu to umí, tak s nějakými čárkami, háčky a kroužkem si to musí umět poradit taky :))

Mem

Roman Nepšinský 0

16.1.2011 11:09

Tom: Tak vývojáři mi odpověděli, v příštích verzích bychom snad už mohli s češtinou počítat :) Hodili bychom pak zprávičku na web

Tom

Tom

16.1.2011 19:16

Roman: Super díky za info

Tom Lízner

Tom Lízner

14.1.2012 9:31

Hm, článeček pěkný, ale chybí mi tam jedna PODSTATNÁ věc a sice zdůraznit, že byť podporuje 19 jazyků, ani jeden z nich si neporadí s českou diakritikou. Tudíž je pro nás prakticky nepoužitelný :-(

RSS (komentáře k článku)