Fotky Google nově podporují OCR, umožní kopírování textu ze snímku

fotky google ocr

Fotky Google na svém oficiálním Twitteru oznámily podporu technologie OCR, která slouží pro rozpoznání a digitalizaci textu z fotky, nebo obrázku. Text pak můžete za pomoci aplikace i webové verze Fotky Google kopírovat a dále s ním pracovat. Například použít jako klíčové slovo pro hledání informací. pomocí internetového vyhledávače.

Google Photos
Google Photos

Konec opisování složitějších frází i hesel na WiFi

S OCR jste se mohli setkat například v rámci další googlí služby Google Lens. V praxi se pak používá pro digitalizaci, tedy převod tištěného, nebo ručně psaného materiálu do digitální podoby. Kromě toho, že můžete text z fotky kopírovat a dále s ním pracovat, můžeme v Fotky Google, díky OCR, podle obsahu textu také vyhledávat. Pokud si tak například vyfotíte nějakou ceduli s nápisem, stačí do vyhledávání zadat tento nápis, výpis pak zobrazí fotku s daným obsahem.

Použití je snadné. Jakmile otevřete obrázek, nebo fotografii, která obsahuje text, stačí kliknout na ikonu, která se podobá logu Google Lens. Ta je umístěna v dolní liště, vedle ikony koše. Pro další práci s textem je pak třeba text označit, následně jej můžete zkopírovat, přeložit a podobně. Podpora rozpoznání textu v aplikaci Fotky Google je prozatím dostupná pouze pro nízký počet zařízení, měla by se však postupně rozšířit globálně. Její příchod tak můžeme očekávat každým dnem.

Chyběla vám podpora OCR v Fotky Google?

Zdroj: Twitter

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)