TOPlist

Jak zabránit obtěžujícím hovorům a SMS na Androidu?

nevolejte_cz_ico-729×478

Každý z nás se jistě setkal s hovory nebo SMS, které nejsou nikterak příjemné a už vůbec nejsou uskutečněny z telefonního čísla nacházejícího se v našem adresáři. Často se totiž jedná o nejrůznější reklamní nabídky nebo telefonáty od osoby, se kterou si nepřejeme komunikovat. Pokud těmto nepříjemnostem čelíte častěji a nevíte si s nimi rady, nezoufejte, neboť vám přinášíme 5 šikovných aplikací zabývajících se správou hovoru nebo jejich úplnou blokací.

1) Calls Bolocker

Dnešní první aplikací, kterou si zde představíme, je Calls Blocker. V jejím případě se jedná o velmi jednoduché a elegantní řešení v případě, že potřebujeme zatočit s nevyžádanými telefonáty. Ihned po instalaci a prvotním nastavení, které zabere jen pár okamžiků, totiž můžeme tyto hovory začít blokovat. Skvělou funkcí je možnost blokování skrytých čísel nebo dokonce skupiny kontaktů, potěší také příjemný moderní „material“ design a fakt, že Calls Blocker je dostupný zdarma.

Recenze: Calls Blocker: Zatočte s nevyžádanými hovory!

Calls Blocker
Calls Blocker

2) Nevolejte.cz

Dalším zástupcem v dnešním výčtu je aplikace Nevolejte.cz. Ta se od té první liší především možností hovory zcela zablokovat. Do seznamu blokací tak postačí přidat obtěžující telefonní číslo a během chvíle po něm nebude ani vidu ani slechu. Ocenit můžeme také komunitní funkce, neboť samotná aplikace umožňuje stažení komunitní černé listiny, a my tak notoricky známá čísla nebudeme muset ručně přidávat. Nevolejte.cz rovněž nevyžaduje ROOT. Základní verze je v obchodě Google Play dostupná zcela zdarma.

3) Drunk Lock

Jistě to znáte – je sobotní večer a párty v plném proudu. Půlnoc již dávno odbila a množství alkoholu v krvi je větší, než by bylo vhodné. Právě v těchto chvilkách dostává řada z nás chuť si povídat nebo jen sdělit svému nadřízenému, co si o něm opravdu myslí. Ačkoliv se nám v první chvilce může zdát tento nápad dobrý, rozhodně tomu tak není. Druhý den v tom lepším případě čelíme posměchu našich přátel, v tom horším pak nepříjemnému rozhovoru s nadřízeným.

Právě těmto nepříjemnostem může zabránit aplikace Drunk Lock umožňující nastavení času, během něhož nebudeme moci uskutečnit žádný hlasový hovor nebo odesílat SMS zprávy. Vedle nich můžeme navíc blokovat také celou řadu aplikací pro komunikaci.

Recenze: Drunk Lock – aplikace bránící opileckým hovorům a zprávám

Drunk Lock
Drunk Lock

4) Můžu to zvednout?

Tato aplikace tvoří takřka samostatnou kategorii, neboť je tvořená výhradně komunitou. Ta totiž vytváří databázi, ze které je následně čerpáno. Vždy si tak budeme jistí, že neznáme číslo zobrazené na našem displeji nepatří žádné společnosti zabývající se telemarketingem nebo jí podobné. Zároveň dostaneme možnost přidávat vlastní hodnocení a často tak se tak můžeme stát prospěšnými pro druhé. Aplikace je podobná zmíněné Nevolejte.cz.

Recenze: Aplikace Můžu to zvednout? Konec nevyžádaným hovorům

SIA Obsolete Version
SIA Obsolete Version

Bonus

Bonusovou aplikací je Voisi Recorder. Ta sice neumožňuje nevyžádané telefonáty a SMS zprávy zcela blokovat, i přesto však disponuje jednou velice užitečnou funkcí. Hravě totiž zvládá nahrávání všech hlasových hovorů. Tato funkce se může hodit především v situacích, kdy je potřeba někoho usvědčit nebo dokázat neférové jednání uskutečněné proti naší osobě. Obrovskou výhodou této aplikace je fakt, že pro svou funkci nevyžaduje ROOT jako spousta aplikací jí podobných.

Nevyžádané hovory a SMS

Vzhledem k tomu, že Voisi Recorder se nachází ve fázi BETA testování, je pro oficiální stažení nutné stát se testerem.

Využíváte služeb některé z aplikací umožňujících blokovat hovory a SMS zprávy?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)