Menu

Braňte se obtěžujícím a otravným hovorům s aplikací Nevolejte.cz

Určitě se vám to stalo také: na mobil volá neznámé či dokonce skryté číslo. Když hovor přijmete, ozve se z druhé strany pracovník nějakého call centra či marketingové firmy, který vám skrze nejrůznější okliky začne nabízet služby či produkty, o které zpravidla nemáte zájem. Pokud vás takové hovory obtěžují, můžete se bránit, a to poměrně snadno! Trochu složitější cesta vede přes uložení kontaktu do adresáře a jeho následné blokování/odesílání do hlasové schránky. Je to ale zdlouhavý způsob, neboť čísel, ze kterých taková volání přicházejí, jsou tisíce. Na Androidu to lze vyřešit podstatně elegantněji a snadněji – stačí si nainstalovat jednoduchou aplikaci s výstižným názvem Nevolejte.cz a dál se nemusíte o nic starat.

Co Nevolejte.cz slibuje?

Autoři z TelephoneWare.com deklarují v Obchodě Play jako zásadní následující funkce, vlastnosti a schopnosti:

 • Blokování telefonních čísel ručně zadaných uživatelem.
 • Blokování telefonních čísel převzatých z historie volání.
 • Blokování telefonních čísel převzatých z kontaktů uložených v telefonu nebo na SIM kartě.
 • Blokování hovorů na základně komunitně budované černé listiny telefonních čísel.
 • Volitelně blokování hovoru ze skrytých telefonních čísel.
 • Aplikace zobrazuje plnou historii blokovaných hovorů, tak aby uživatel měl přehled, kdy a proč byl hovor odmítnut.
 • Aplikace informuje o zablokovaném hovoru uživatele systémovou notifikací, bez nutnosti sebe sama spouštět.
 • Aplikace umožňuje lokálně odblokovat telefonní číslo, které blokuje černá listina čísel. (pomocí podržení prstu na záznamu v historii blokovaných hovorů).
 • Automatický zápis do Registru Nevolejte.cz, kterým majitel telefonu zveřejňuje nesouhlas s marketingovými kontakty po telefonu.
 • Aplikace umožňuje plnou funkčnost bez internetového připojení. Internetové připojení je nutné pouze během ruční aktualizace černé listiny čísel.
 • Aplikace upozorňuje uživatele, pokud je lokální kopie černé listiny čísel zastaralá a je nutná její aktualizace.
 • Plná podpora dual SIM telefonů.

Jak to funguje? “Nevolejte.cz je call blocker s komunitně budovanou databází čísel prodejců po telefonu, které uživatelé aplikace navzájem sdílí. Pokud je prodejce identifikován alespoň dvěma důvěryhodnými uživateli aplikace, je jeho číslo zablokováno u všech ostatních uživatelů a už se jim nedovolá. Kromě sdílené černé listiny čísel aplikace umí blokovat i individuální hovory od otravných lidí, s kterými si nepřejete hovořit.”

Jak Nevolejte.cz funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.00 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Po prvním spuštění proběhne aktualizace takzvané “černé listiny”, tedy seznamu čísel, která uživatelé služby označili jako “obtěžující”. Poté následuje výzva pro sdílení odkazu na aplikaci na sociálních sítích a dialogové okno s představením posledních provedených změn (changelog). Pak se již ocitnete v prostředí programu, sestávajícím ze tří záložek, mezi kterými budete přepínat tlačítky v horní části okna.

V první sekci Blokovat můžete zadat telefonní čísla, která si (kromě těch, jež jsou na “černé listině”) přejete blokovat. Vybírat přitom můžete z historie, adresáře kontaktů, nebo lze obtěžující číslo zadat ručně. V takovém případě můžete vyplnit také vlastníka čísla a specifikovat typ nevyžádaného hovoru (prodej po telefonu/otravná osoba/finanční past/neodesílat na Nevolejte.cz). Pokud je daný telefonista tímto způsobem označen dvěma důvěryhodnými uživateli služby, dojde k jeho zařazení na černou listinu.

Pod záložkou Historie se můžete podívat, jaké příchozí hovory aplikace zablokovala. V našem případě můžeme konstatovat spokojenost, neboť blokování probíhalo okamžitě a telefon ani krátce nezazvonil. Seznam lze v případě potřeby vymazat k tomu určeným tlačítkem. Vybrané číslo lze (dlouhým stiskem) lokálně odblokovat.

Zajímavá je také poslední sekce Nastavení, kde lze ovlivnit následující parametry a chování

 • Tlačítko Aktualizovat černou listinu slouží ke stažení aktuálního seznamu telefonních čísel, ze kterých přicházejí obtěžující hovory.
 • Přepínačem můžete zablokovat všechny hovory ze skrytých telefonních čísel.
 • Co se týká blokování hovorů na základě černé listiny, můžete se v případě příchozího telefonátu nechat jen upozorňovat (Neblokovat, pouze varovat), nebo je blokovat automaticky (Blokovat stále). Pro prémiové uživatele je zde také funkce blokování hovorů pouze v noci a v průběhu víkendů.
 • V sekci prémiových funkcí je zde možnost blokovat hovory od volajících, které nemáte v kontaktech, upozornění na příchozí podezřelé textové zprávy a automatická aktualizace černé listiny.
 • Posledním přepínačem rozhodujete o svém zařazení do registru Nevolejte.cz, kterým vyslovujete nesouhlas s komerčním oslovováním ze strany poskytovatelů telemarketingových služeb.

Jak získat prémiové funkce zdarma?

V průběhu představování aplikace jsme několikrát narazili na takzvané “prémiové funkce”, mezi které patří:

 • Automatická aktualizace černé listiny na pozadí bez nutnosti spouštět aplikaci.
 • Prioritní verze černé listiny (běžní uživatelé dostávají aktuální podobu o den později).
 • Blokování všech telefonních čísel, které nemáte uložené v kontaktech (vhodné pro dětské majitele mobilních telefonů).
 • Blokování příchozích SMS na základě černé listiny (na verzi Android KitKat a vyšší aplikace pouze upozorňuje na přítomnost na černé listině).
 • Možnost volitelně zapnout si blokování hovorů pouze mimopracovní hodiny (noci a víkendy).

Výše uvedené funkce můžete získat zdarma – případné zájemce v tomto směru odkážeme na oficiální web www.nevolejte.cz/bonus. V kostce musíte splnit následující tři úkoly:

 • Zablokovat a označit v aplikaci alespoň jedno telefonní číslo. Důležité je přitom vyplnění vlastníka čísla.
 • Sdílet odkaz na aplikaci na Facebooku, nebo udělit kladné hodnocení v Obchodě Play.
 • Zmínit odkaz na projekt někde na webu.

Resumé

Patrně největší klad této aplikace vidíme v tom, že databázi obtěžujících telefonních čísel sestavují sami uživatelé a skrze server ji sdílejí mezi sebou. Nebudete tak muset přidávat otravné telefonisty jednoho po druhém k nějakému blokovanému kontaktu, ale můžete se spolehnout na sílu komunity, které takové jednání vadí. Ocenili jsme také skutečnost, že aplikace dokáže blokovat hovor bez toho, aby telefon (byť jen krátce) zazvonil.

Uživatelské prostředí by sice mohlo být o trochu modernější, nicméně svému účelu vyhovuje, je přehledné a snadno pochopitelné, k čemuž přispívá i skutečnost, že je kompletně v češtině.

Nakonec budeme mít k aplikaci Nevolejte.cz asi jen jednu výtku: rádi bychom získali prémiové funkce i jiným způsobem, než splněním tří výše uvedených úkolů. Uvítali bychom možnost jejich zakoupení prostřednictvím obvyklého nákupu v aplikaci – jako optimální přitom vidíme cenu 20 Kč. I bez prémiových funkcí ale program funguje dobře a zajistí vše, co jsme od něj očekávali.

Pokud tedy máte dost otravných a obtěžujících telefonátů marketingových firem a call center, rozhodně doporučujeme tento program nainstalovat!

Nástroj Nevolejte.cz si dosud nainstalovalo přes deset tisíc uživatelů (dle oficiálního webu již bezmála 25 000) a jeho průměrná známka v Obchodě Play 4,7 svědčí o značné spokojenosti drtivé většiny z nich. 902 KB velký balíček můžete instalovat na telefony s Androidem verze 2.2 a vyšší.

Za spokojené uživatele citujme Romana Marsu, který ke svým pěti hvězdičkám přidal komentář: “Aplikace mi šetří čas, který bych obětoval nevyžádaným hovorům. Dobrý nápad!”

 

Komentáře

Lukáš Hargaš

z aplikace
1.6.2015 12:28

Bohužel někdy i blokuje důležitá čísla.. Příkladně třeba 800777788..

DjKukuc

z aplikace
1.6.2015 12:31

Nedávno jsem na tuto aplikaci narazil na internetu, už mě úspěšně zablokovala 2 hovory někde z call centra na satelity.Lze.přidat výjimku (whitelist)

haboo

haboo

1.6.2015 12:36

Ahoj všetci, existuje niečo podobné aj pre SR?

Pavel

Pavel

z aplikace
1.6.2015 12:47

Jelikož už se mi několikrát stalo, že mi volali z banky, že zaznamenali nějaký nestandardní zacházení s přístupovými údaji do IB anebo několikerý neúspěšný pokus použití platební karty na netu (naštěstí chyba byla v těchto případech na mé straně), jsem rád, že žádný takový ani.potencionálně podobný hovor nemám blokovaný. Co kdyby si chtěli ověřit opravdu “závadnou” transakci a nedovolají se mi?
V tom případě nemám nejmenší problém přijmout jakýkoliv hovor a buď jej slušně odmítnout anebo kdo chce být hulvát rovnou položit.

jamesak

z aplikace
1.6.2015 13:04

Používám už přes dva roky a max. Spokojenost, určitě doporučuji

David 979

David 979

z aplikace
1.6.2015 13:18

Mohu jedině doporučit. Neustále otravné telefonaty skončily.

Štefan

Štefan

1.6.2015 13:37

Ja používam túto a úplná spokojnosť
Call blaklist
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.indeed.callblacklist.android

Faldicek

z aplikace
1.6.2015 14:14

A co policie, ta používá také skrytá čísla…

optimas

z aplikace
1.6.2015 14:20

Pavel: to že položím hovor neznamená že jsem hulvát. Ja se nechci vykecávat a poslouchat debilní nabídky od člověka,který mi není schopen říci okdud vzal na mě kontakt. Tobě asi příjde zcela normální tyhle obtěžující a vlezlé hovory.

Vito

Vito

z aplikace
1.6.2015 14:36

Jen je zajímavé, že mi po nainstalování a povinné registraci telefonního čísla najednou začaly volat podivné agentury která tato aplikace blokuje. Dřív mi skoro nikdo takový nevolal, po instalaci je to skoro každý den. To je hodně zvláštní náhoda, nebo ne…?

CerVus

CerVus

1.6.2015 15:28

No nejhorší, že mi to zablokovalo i hovor z banky když jsem ztratil peněženku a někdo se snažil vybrat peníze z karty. Ona ne vždy ta informační linka bank a operátorů je obtěžující.

Ipkisek

z aplikace
1.6.2015 15:33

Tak já jsem s ní taky spokojenej… Nikdo me neotravuje…

pospecom

z aplikace
1.6.2015 16:25

Už to nějaký pátek používám a naprostá spokojenost. Ohledně těch nechtěných blokací z banky, tak to stačí v nastavení změnit… potom se vás aplikace vždy zeptá jestli chcete hovor přijmout… ;-)

KDE

KDE

1.6.2015 19:08

Nechápu co tady řešíte, snad není problém dát si číslo infolinky své banky na white list. Když něco ztratím normálně se mi dovolá jen moje banka.

Pavel

Pavel

z aplikace
1.6.2015 21:10

@optimas:
Kde vzal kontakt? Sám jsi mu ho dal. Ne přímo, ale dal.
@CerVus:
O tom právě píšu.
@KDE:
No, banka má možná na svých stránkách číslo infolinky, ale je to taky to ze kterého volají když si potřebují ověřit podezřelé transakce apod.?

Radek Ježík

z aplikace
1.6.2015 21:19

doporučuji tuto aplikaci používám asi 3 měsíce protože mi volalo divné číslo které začínalo 2 po instalaci mi konečně přestalo to číslo volat

Lukáš

z aplikace
1.6.2015 21:31

Naprosto luxusní aplikace. Banky jsem musel uvolnit a svého operátora taky. Jinak nikoho a mám klid!

europoint

europoint

1.6.2015 23:11

Myšlenka pěkná, ale stupidní model – zaplať si za premium verzi spamem – svým známým, odmítám. Plnou verzi nejde koupit a to považuji za problém větší, než hodit pár svých whitelist číel do seznamu v této aplikaci.

SeppWinkler

SeppWinkler

2.6.2015 10:43

Na telefón by som si to nedal práve z dôvodu, že by som mohol nechtiac zablokovať dôležitý hovor. Z môjho pohľadu reklamné telefonáty nepredstavujú veľký problém – zhruba jeden za dva týždne max. Riešim to jednoducho, ak mám čas, tak sa na tom pobavím, nechám dotyčného vykecať a unavím ho hlúpymi otázkami, až sám pochopí, že stráca čas a robím si srandu. Ak nemám čas, okamžite skladám.

Pavel

Pavel

z aplikace
2.6.2015 11:08

@SeppWinkler:
Dělám to přesně taky tak.

KDE

KDE

2.6.2015 11:49

@Pavel
Moje banka mi normálně na dotaz sdělila čísla ze kterých ověřuje podezřelé transakce. Nehledej problém kde není.

Zdeny

Zdeny

2.6.2015 14:14

Vzít hovor a slušně odmítnout nebo rovnou položit při volání obtěžujícím číslem je určitě lepší. Jsou ale jedinci, kterým se nedá dovolat. Existuje spousta případů, kdy by člověk byl rád, že cizí hovor přijal, nejde pouze o banky… (např. našel jsem v buse telefon, snažil jsem se dovolat ze svého telefonu na nějaké číslo ze seznamu, páč nalezený mobil se mezitím vybil, bohužel jsem si zapsal jen jedno číslo a dotyčnému jsem se nemohl dovolat). Rozhodně lepší by byla varianta, která by hovor přímo neblokovala, ale ukázala na display, že se může jednat o obtěžující hovor a volba blokování by byla na uživateli. HLOUPOST lidí blokovat vše neznámé…

Zdeněk

Zdeněk

2.6.2015 21:24

Zvednout hovor a pokud je nevhodný volající, přidat si ho pod kontakt se jménem “Nebrat”. Když zavolá, víte co učinit! A pokud to systém dovoluje, k tomuto kontaktu přiřadit vyzváněcí tón “ticho”.

jenicek340

z aplikace
5.6.2015 1:12

Není lepší stáhnout aplikaci kdo volal?

R.Obert

R.Obert

5.6.2015 8:40

Problém bude tkvět právě v té komunitní databázi – umím si zcela živě představit, jak někdo zablokuje čísla typu infolinka mobilního operátora (např. když čekáte na převedení čísla), Národní panel (když jste členem), banka (když vám přes GSM bránu volá váš bankéř)… Takže dík, asi ne.

Radek J.

Radek J.

5.6.2015 12:44

Také jsem si myslel, že stačí slušně odmítnout, ale po jednom takovém odmítnutí mi volali z PPL, že mi vezou hrnce za 5 000kč…

amazoon

amazoon

6.6.2015 21:21

href=”http://nevolejte.cz/?23608″>Nevolejte.cz

Sharkys

Sharkys

8.6.2015 6:27
VSA

VSA

8.6.2015 9:19

R.Obert – vždyť nemusím zapnout blokci, ale pouze upozornění.

roman

roman

8.6.2015 15:57

používám už dlouho a můžu říct ,že mám klid od otravů a nabízečů

Flynn

Flynn

9.6.2015 13:56

@Jenicek340: To by mě zajímalo, odkud chceš stáhnout aplikaci KdoVolal?

venca

venca

17.6.2015 11:19

Aplikaci jsem měl nainstalovanou asi 1 měsíc a měl jsem zhruba 25 bloknutých hovorů po odinstalaci asi 3 za měsíc trochu divné né???

Anicka T.

Anicka T.

20.7.2015 15:01

Mám za to, že aplikace “Kdo volal” už není na Androidu k dispozici.

Markéta

Markéta

1.9.2015 14:57

Super aplikacka doporucujiii

Markéta

Markéta

1.9.2015 15:06

http://nevolejte.cz/?30535 na těchto stránkách jsem si udělala i premium

Zolich Jiří

Zolich Jiří

26.11.2015 20:20

Ahojky lidi.
Apka to bude jistě dobrá, ALE!!!:
1. VZHLEDEM K TOMU, ŽE SEM ZADÁVAJÍ ČÍSLA SAMI LIDÉ (uživatelé) JE MOŽNÉ, ŽE SEM PŘIDAJÍ I DŮLEŽITÁ ČÍSLA!! např. z banky. CO JEDNOHO OBTĚŽUJE, MŮŽE DRUHÝ POTŘEBOVAT!!
Je sice možné číslo ODBLOKOVAT LOKÁLNĚ, ale napřed musím vědět, že mi z něj bylo voláno!!
2. NIKDE JSEM NEVIDĚL SEZNAM ČÍSEL Z ČERNÉ LISTINY!!! tudíž nikdo z vás ani neví, co máte zablokované!!!

z těchto důvodů aplikaci moc nedůvěřuji!

A navíc, pokud někdo otravuje telefonátem, NENÍ NIC JEDNODUŠŠÍHO, NEŽ ZAVĚSIT :-))

Tímto apku NEODSUZUJI, JE JISTĚ PROSPĚŠNÁ, ale nikoliv tak moc, jak se propaguje!!!

Zvažte její instalaci ALESPOŇ DO DOBY, NEŽ BUDE MOŽNÉ NAHLÉDNOUT DO SEZNAMU BLOKOVANÝCH ČÍSEL!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miri

Miri

30.11.2015 14:55

Super aplikace, nikdo neotravuje.Pokud potřebuji,aby mi z banky volal jeden pracovník a ne deset, mám jeho vizitku a jeho tel. si přidám do kontaktů a není problém.

dyndos

1.3.2016 14:06

Micromik

21.4.2016 10:45

Super aplikacka doporucujiii

Sigi_mares

Sigi Mares 0

7.5.2017 16:34

Asi jediná smysluplná aplikace svého druhu. Již mnohokrát pomohla a zablokovala otravné hovory. Spokojenost!

Miki10112

12.5.2017 23:01

Tato aplikace mi pomohla se zbavit nejen mobilních reklam ale i otravných sousedů.

mpolnicky0143

23.9.2017 14:40

http://nevolejte.cz/?99776 skvělá aplikace

RSS (komentáře k článku)