Menu

SvětAndroida doporučuje: 4 nejlepší SMS aplikace

V dalším pokračování cyklu “SvětAndroida doporučuje” se podíváme na programy pro psaní, posílání a čtení textových zpráv. Nominací tentokrát nebylo mnoho, neboť většina redakčních kolegů je spokojena s výchozími aplikacemi, jež do telefonu nainstaloval výrobce. Uvidíme, zda čtenáři skrze formulář na konci článku rozšíří námi sestavené kvarteto o další, které si popíšeme ve čtvrtek 29. září v rámci pravidelného doplnění “Čtenáři doporučují”.

Pořadí v tomto článku je sestaveno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu redaktorů, kteří aplikaci nominovali,
 2. v případě shody dále podle hodnocení v Android Marketu (od nejvyšší známky),
 3. v případě shody dále podle počtu hodnocení v Android Marketu (více hodnocení = lépe),
 4. v případě shody dále podle počtu pětihvězdičkových hodnocení.

Nuže, pojďme se podívat na ty nejlepší programy pro práci se SMS.

Handcent SMS

Prvenství aplikace Handcent SMS je tentokrát poněkud sporné: získala sice nejvíce nominací, ale dva ze tří redaktorů ji dnes již nepoužívají. V Android Marketu ale v porovnání s ostatními zde zmíněnými jednoznačně dominuje, proto jsme přesvědčeni, že mezi čtenáři najde dostatek zastánců.

Milan Menšík popsal klady Handcentu: “Hlavnú výhodu Handcent SMS vidím v možnosti komplexnej úpravy grafického vzhľadu SMS konverzácií, priehladnosti, prepracovanejších notifikácií, podareného pop up okna s možnosťou priamej odpovede alebo prečítania správy a hlavne v cene tejto aplikácie (zdarma).”

Karel Kilián pak dodává: “Handcent jsem začal používat prakticky hned poté, co jsem si pořídil svůj první Android – Vodafone 845, jehož výchozí aplikace nenaplňovala mé představy. Nejvíce ze všeho se mi líbila vyskakovací okna s textem SMS, takže jsem si doručenou zprávu mohl přečíst, aniž bych musel telefon odemykat nebo brát do ruky. Stejně tak napsání odpovědi bylo rychlé a jednoduché. Oceňoval jsem také možnost zapnutí jiného zobrazení emotikon, neboť výraz těch výchozích se na 2,8palcovém displeji prakticky nedal rozpoznat. Praktické je plánování SMSek na daný den a čas – stačí této sekci věnovat jeden večer a už nikdy nebudete muset myslet na to, kdy a komu poslat přání k narozeninám či svátku ;). O kvalitách Handcentu jsem byl natolik přesvědčený, že jsem mu věnoval celou recenzi Handcent SMS: Na textové zprávy s plným komfortem. Řada čtenářů v diskuzi pak poukazovala na kvality GO SMS Pro, dal jsem na jejich doporučení a asi po dvou týdnech paralelního používání jsem se s Handcentem po více než roce rozloučil.”

Dalším, kdo Handcent používal, je Roman Nepšinský, který ho ale vyměnil za výchozí systémovou aplikaci.

Z dalších předností jmenujme například:

 • možnost rozšíření funkcionality a změny vzhledu skrze desítky doinstalovatelných pluginů,
 • praktické widgety na plochu,
 • odstranění diakritiky před odesláním,
 • nejen záletníci ocení volitelné zabezpečení všech nebo vybraných zpráv heslem,
 • posílání zpráv skupinám příjemců,
 • podpora skinů a témat (včetně vzhledu alá HTC Sense, Motorola Blur, nebo iPhone),
 • možnost nastavení vlastností a grafického provedení prakticky všech prvků aplikace,
 • blacklist pro blokování odesílatelů,
 • propojení s online účtem, kam je možné SMSky zálohovat.

Handcent SMS: Notifikační okno

Handcent SMS: Notifikační okno

Handcent SMS: Konverzace a editor

Handcent SMS: Konverzace a editor

Handcent SMS
handcent_admin
Verze3.9.8.5 (23. 8. 2011)
Velikost2,3 MB
1.5+


Zdarma

 

Free SMS Sender

Free SMS Sender z dílny českého programátora Michala Vojtíška se od všech aplikací, o kterých dnes bude řeč, liší jednou zásadní věcí: umí posílat SMSky z Android telefonu úplně zadarmo. Ne, není v tom žádný háček, ani nějaké “ale” – aplikace využívá webové brány operátorů, a to nejen těch českých, ale i mnoha zahraničních (v době psaní tohoto článku bylo na výběr ze 24 bran). Odeslané zprávy se přitom ukládají do stejné databáze, jako SMS poslané z výchozí aplikace, díky čemuž nehrozí, že budete mít konverzaci uloženou ve dvou či více programech.

Kolega Tomáš Očadlý začal Free SMS Sender používat nedávno, nicméně, jak sám říká, dnes na něj nedá dopustit a plně jím nahradil výchozí systémovou aplikaci. Nejvíce přitom oceňuje: “možnost odesílat SMSky přes portály jako je t-zones a další. V aplikaci si pouze nastavíte přihlašovací údaje a pak vám sama nabídne, pokud jste v dosahu Internetu, zda chcete odeslat SMS zdarma, nebo klasicky jako placenou. Mimo tuto zásadní věc aplikace dále nabízí například možnost změnu vzhledu….”

Karel Kilián psal v prosinci recenzi Jak posílat z Androidu SMS zdarma? Přes Free SMS Sender! a po více než devíti měsících má tento program stále nainstalovaný v telefonu. “Mezitím jsem změnil operátora a mám tarif se stovkou SMS zdarma, takže Free SMS Sender již tak často nepoužívám,” říká. “Rozhodně jde ale o výtečnou a výjimečnou aplikaci, pokud nechcete platit operátorům většinou nepříliš příznivé ceny za textové zprávy. Nejvíce se mi líbí jednoduché uživatelské rozhraní, se kterým si poradí i začátečník, integrace se systémem, tedy skutečnost, že v aplikaci vidím i SMSky, které jsem odeslal z jiných programů. Již v prosinci jsem hodnotil nasazení autora, který vstřícně reagoval na požadavky uživatelů, a jak tak sleduji aktualizace, mám dojem, že ve své snaze dovést Free SMS Sender k dokonalosti, určitě nepolevil.”

Sám autor pak na Android Marketu jako hlavní klady “vypichuje” například následující:

 • pro odeslání se připojí k internetu přes WIFI nebo mobilní připojení,
 • 4 různé barvy aplikace a 2 různé styly výpisu zpráv,
 • brána dohledána podle předvolby nebo poslední SMS úspěšně odeslané zdarma,
 • nabízí se jako možnost při sdílení z jiných aplikací,
 • automatický podpis k vybraným branám,
 • české, slovenské nebo anglické rozhraní,

Free SMS Sender: Seznam konverzací

Free SMS Sender: Seznam konverzací

Free SMS Sender: Konverzace a editor

Free SMS Sender: Konverzace a editor

Free SMS Sender
Michal Vojtíšek
Verze1.4.5.1 (9. 9. 2011)
Velikost773 kB
1.6+


Zdarma

 

GO SMS Pro

GO Dev Team patří v Android Marketu k jedněm z nejaktivnějších vývojářských studií. Do jeho portfolia patří například GO Launcher, GO Keyboard, GO Contacts, či GO Weather. Aplikace na správu textových zpráv je sice o řád méně stahovaná než Handcent, přesto si mezi českými uživateli našla celou řadu příznivců – jedním z důvodů je jistě i doinstalovatelná podpora naší mateřštiny. Každodenním uživatelem je Karel Kilián, který na GO SMS Pro přešel právě na doporučení čtenářů v diskuzi pod recenzí Handcent SMS. Jak sám říká: “Výchozí SMS aplikace mi jednoduše nestačí – už třeba jen proto, že v drtivé většině neumí odstranit diakritiku, zatímco já bez háčků a čárek píšu velmi nerad.” Jako hlavní přednosti pak jmenuje: “GO SMS nabízí nepřeberné možnosti konfigurace snad všeho, nač lze jen pomyslet. Jsem si skoro jist, že jsem ještě neprošel všechny položky nastavení. Kromě vyskakujícího okna s textem zprávy, ze kterého lze obratem odpovědět, se mi líbí podpora témat, vyhledávání v textu zpráv, oceňuji informaci o doručení zprávy i v případě, že jsem v jiné aplikací, … …momentálně testuji automatický odpovídač na SMS a nepřijaté hovory. K dispozici je také záloha a obnova SMS a nastavení, plánování zpráv (včetně opakování), filtrování SMS z neznámých čísel, podle předčíslí a klíčových slov, … GO SMS má prostě vše, co měl Handcent, k tomu navíc umí česky a přidává další zajímavé funkce.”

Sami autoři zdůrazňují, kromě výše zmíněných, následující vlastnosti:

 • podpora Facebook chatu přes plugin,
 • zabezpečení aplikace heslem,
 • podpora skupinových SMS,
 • individuální nastavení pro kontakty (způsob oznámení, tón a podpis),
 • dvě varianty widgetů na plochu,

GO SMS Pro: Notifikační okno

GO SMS Pro: Notifikační okno

GO SMS Pro: Konverzace a editor

GO SMS Pro: Konverzace a editor

V3.30 Update (2011-4-16) – Ad
GO Dev Team
Verze3.67 (6. 9. 2011)
Velikost3,7 MB
1.6+


Zdarma

 

SMS Popup

SMS Popup není sám o sobě kompletní aplikací na správu textových zpráv – pouze doplňuje funkcionalitu výchozí SMS aplikace o vyskakovací okno (tj. totéž, co má v základu Handcent SMS i GO SMS Pro). Pokud tedy na telefon dorazí textová zpráva, bude indikována nejen nastaveným zvukem a oznámením v notifikační liště, ale také oknem, které se objeví na obrazovce.

Martin Klapetek popisuje program: “SMS Popup při nové SMS otevře vyskakovací okno se zprávou nad všemi dalšími otevřenými aplikacemi a zprávu si tak můžete pohodlně přečíst ať děláte cokoliv. Stejně tak je možné na zprávu rychle odpovědět přímo z vyskakovacího okna. Funguje i při uspaném telefonu, kdy zprávu zobrazí aniž by bylo potřeba telefon nejprve odemknout (lze samozřejmě vypnout). Dle mého nezbytná součást každého telefonu :)”

V nastavení pak najdete například možnost volby zvuku oznámení podle odesílatele, způsobu vibrací a (je-li váš telefon vybaven) blikání indikační LED diody včetně nastavení barvy.

Bodový přehled funkcí vypadá následovně:

 • možnost okamžité odpovědi, nebo zavření zprávy,
 • přednastavené zprávy pro rychlou odpověď,
 • přečtení textu SMS hlasovou syntézou,
 • možnost diktování odpovědi hlasem,
 • opakované upozornění na přijatou zprávu,
 • volitelný režim soukromí, kdy v okně není zobrazeno jméno odesílatele a/nebo text SMS.
SMS Popup: Notifikační okno

SMS Popup: Notifikační okno

SMS Popup
Adam K
Verze1.1.0 (18. 12. 2010)
Velikost647 kB
1.5+


Zdarma


35,27 Kč

 

Jakou SMS aplikaci doporučí čtenáři?

Jak se stalo dobrým zvykem, na závěr dáváme slovo vám – čtenářům. Chybí v našem přehledu nějaká užitečná aplikace pro práci se SMS? Nebo jsme snad dokonce opomněli tu, kterou právě vy považujete za nejlepší a nepřekonatelnou? Neváhejte a podělte se s ostatními přes formulář níže! Na základě vašich hlasů sestavíme článek “Čtenáři doporučuji: Nejlepší SMS aplikace.”

Jak tedy na to? Do formuláře vyplňte své jméno, přezdívku, nebo nick, název aplikace, její adresu v Android Marketu a rozepište se o tom, proč právě tento program doporučujete. Uzávěrka je ve čtvrtek 22. září v 6:00, kdy vybereme pět nejčastěji zmiňovaných aplikací a jejich přehled vydáme 29. září jako samostatný článek. Věříme, že se tímto způsobem dopracujeme ke kompletnímu seznamu těch skutečně nejskvělejších, nejzajímavějších, nejpřínosnějších a nejúžasnějších programů, které lze v Android Marketu najít. Za vaší spolupráci předem děkujeme!

PS: prosíme, nedoporučujte aplikace, které jsou uvedeny v tomto článku!

Hlasování bylo uzavřeno.

 

Komentáře

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

27.10.2011 12:09

To: Pavel
Dobrý den,

myslím, že s GO SMS budete spokojený. Sám ho používám několik měsíců, včetně vyskakovacích upozornění, a za celou dobu jsem nezaznamenal sebemenší problém.

Noir

Noir

3.12.2011 10:25

Dobrý den,

Pořídil jsem DEFY+ a mám dotaz ohledně psaní sms,ať už v původím editoru,nebo teď nově v GO SMS – nechá se nějak nastavit velikost okna,do kterého se sms píše? Šíleně mě rozčiluje, že se do toho pidiokýnka nevejde ani těch 160 znaků. Na displayi je místa pro náklaďák,ale okýnko mrňavý… Pokud měkdo víte jak na to,nebo znáte aplikaci která to umí,prosím napište. Díky.

Vstepik

Štěpán Víteček 0

3.12.2011 11:16

TO Noir: Podle mě ne :( Alespoň jsem nic nenalezl.

Lucie

Lucie

12.3.2012 17:33

Ahoj, chci se zeptat jak se u Go SMS Pro před odesláním sms smaže diakritika? Či jak se to tam nastavuje?

notoric

notoric

12.3.2012 18:40

Ahoj Lucie. Vše se dá nastavit v aplikaci přes nastavení/pokročilé/odesílání/zapnout místní podporu a v podporovaných jazycích vybereš češtinu

David

David

2.4.2012 12:46

Zdravím,
používám handcent, go sms pro jsem vyzkoušel, přijde mi i lepší, ovšem na HTC Desire 2.3.3 se seká scrollování, jak v konverzaci, tak na hlavní obrazovce se seznamem příjemců. Docela mi to vadí. Proto Handcent.

PS: Má někdo stejný problém? Že by go sms byla tak náročná?

michal

michal

4.6.2012 17:23

dobrý den, da se prosim u motoroly defy mini premenit jina klavesnice pro psani sms nez jen ta co je v nabidce? myslim tim ze hledam klavesnici, jaka se objevi pri hledani kontaktu. myslim, ze ji rikaji mezinarodni klavesnice. a popr kde se da stahnout? diky

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

5.6.2012 11:57

To: michal
Dobrý den,

Motorolu Defy, ani jinou Motorolu jsem nikdy neměl v ruce, takže nevím, zda není práce s klávesnicemi na tomto telefonu nějak specifická.
Obecně ale na Androidu můžete nainstalovat jednu nebo více alternativních klávesnic – např. z našeho přehledu. Obvykle je pak nutné v nastavení klávesnici aktivovat – to je v sekci Nastavení – Jazyk a klávesnice.
Pak v jakémkoli textovém poli dlouze tapnete a zvolíte Metoda zadávání textu a vyberete si jinou klávesnici.
Snad odpovídám na to, nač se ptáte :) Případně zkuste dotaz upřesnit.

vasek

vasek

8.12.2012 17:10

Dobrý den. Zatím marně se snažím oběvit nějakou aplikaci, při které by mě při přícozí SMS upozorňoval zvuk, který bych si přiřadil ke kontaktu. Pro představu : jsem dobrovolný hasič a na výjezdy nás svolává krajské operační středisko pomocí SMS. Proto musím na každou sms reagovat ihned, i když se třeba jedná o nějakou pitomost. Vadí mi to hlavně v noci, ale i přes den
Přiřadil bych si ke kontaktu libovolný ton, jak je to třeba při příchozím hovoru a měl bych klid.
Moc děkuji za případnou pomoc.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

10.12.2012 11:43

To: vasek
Dobrý den,

rád bych pomohl, ale pokud mi něco neuniklo, tak o aplikaci, která by rozlišovala zvuk SMS dle odesílatele, nevím. V případě příchozích hovorů to zvládá Android sám o sobě, ale v případě textových zpráv se obávám, že to neumí ani aplikace třetích stran.

Martin

Martin

11.12.2012 14:30

Rád bych se podělil o zkušenost s Handcent :-(
Bohužel negativní. Je pravda že vše bylo skvělé, dokud nepřišlo k odesílání hromadných sms. V původní verzi jde poslat jen 100sms naráz. Ano, jde to abgrejdovat asi desetkrát. S každou instalací “vylepšení” má přibýt kdalších 100sms. Max má být 1000SMS/h. Přestalo to však navyšovat u druhé instalace, tedy na 300smskách, nevím proč. To ale není to nejhorší.
Nejhorší bylo, že když jsem poslal hromadnou sms, odeslala se jich část a část mi vysela v mobilu a čekala na nejméně vhodný moment, třeba sobota o půlnoci. Oslovuji tak své klienty na masáže, dokážete si představit co takové otravování o půlnoci může způsobit… Jednou jsem psal že tu jsem jen týden a že pak jedu do zahraničí…. Odeslalo se to po týdnu v autobuse při překročení hranic… účet za sms byl 2500, jinak je mám zdarma… Zoufale hledám něco co bude fungovat a odešlu třeba 500 sms narázt… Kdyby jste věděli, napište mi:-) msnkv@centrum.cz

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

11.12.2012 14:31

To: Martin
Tohle bych spíše tipoval na omezení ze strany operátora.

jojek

jojek

23.12.2012 20:46

Zdravím. Potrebujem niektoré prijaté sms krátkodobo archívovať. Podporuje niektorá z aplikácií takúto možnosť?

jojek

jojek

23.12.2012 20:49

zdravim. potrebujem niektoré prijaté sms kratkodobo archivovat. ponúka niektorá aplikácia takúto možnosť? ďakujem za radu.

jojek

jojek

27.12.2012 21:58

adroidaci prekvapila vás moja otázka? ja viem, že stači sms nevymazať a tým je vlastne akoby archivovaná. mne ja jedná o možnosť sms roztriediť podla odosielatela a následne uložiť do separátnych priečinkov. takže ak mi viete odporučíť nejakú aplikáciu, dakujem vopred

amper

amper

19.1.2013 23:41

To vasek – hasic:
priradit zvuk sms jednotlivym kontaktum umi aplikace Ringo lite.
Ja shanim neco, co by zahralo melodii podle klicoveho slova v SMS.
amper.

Pali

Pali

20.1.2013 9:45

Ja doporucujem chomp sms. Dokaze skoro vsetko co go sms ale je rychlejsia aplikacia, a nie je tak prekombinovana ma jednoduchsie ovladanie. A este je celkom dobra a jenoducha pansi sms.

Marťa

Marťa

10.3.2013 9:59

Zdravím! Prosím MOC O RADU.. Zkoušela jsem v aplikaci go sms pro využít soukromou složku.. Přesunula jsem tam zprávy všechny zprávy od jednoho odesílatele.. A když se tam chci podívat,vyžaduje to po mě logicky pin, ten jsem však nikdy nikam nezadávala, tudíž jej neznám… Když chci požádat o nový, píše mi to, že byl zaslán na mail, ale na mailu nic nemám.. :-(

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

11.3.2013 12:16

To: Marťa
Dobrý den,

to je natolik specifický problém, že Vám s ním, bohužel, neporadím. Zkusil jsem udělat to, co popisujete, a vše se chovalo korektně.
Zkuste se s tímto problémem obrátit na podporu GO Dev Teamu – e-mail je goforandroid@gmail.com

Ivet

Ivet

9.11.2013 16:27

Ahoj. Mohl by jse mi prosím někdo pomoct? Stáhla jsem si Go SMS Pro, default sms aplikace mi nevyhovovala. Ale mám problém s tím, že i když mám Go SMS nastaveno jako vychozi aplikaci, tak kdyz odeslu nebo přijmu sms, zobrazi se mi dvakrat a to jak ve vychozi aplikaci,tak ve Go SMS.. nevite nekdo nahodou jak se toho zbavit?? Díky moc za kazdou radu

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

11.11.2013 11:36

To: Ivet
Dobrý den,

na to existuje celkem jednoduché řešení – ve výchozí aplikaci (patrně nazvané Zprávy) zakažte v nastavení notifikace/upozornění na příchozí SMS.

deroyce

deroyce

8.1.2014 15:04

Od samého začátku /2008,HTC Hero/ jsem používal pro nevyhovující integrovanou apklikaci externí Handcent SMS, postupně jsem přešel na chomp SMS, kterou bych doporučil a myslím, že v rejstříku top chybí.
Jako poslední mi na androidu běžel Go SMS Pro.
Od doby, co jsem přešel na touchwiz v SII, následně SIII, používám už jen vestavěnou apku, která mě úplně vyhovuje.

michal

michal

24.3.2014 16:36

Ahoj, existuje nějaká aplikace pro androida na blokaci sms posílaných přes sms brány z internetu?

alinecka

alinecka

15.7.2014 9:25

Dobrý den, začínám s androidem a s různými aplikacemi. Poprvé jsem si stáhla aplikace Go sms Pro. Měla jsem za to, že můžu odesílat sms zdarma do všech sítí bez omezení. Mám síť T-Moblie a u nich paušál. Mám staženou i aplikaci od T-mobile ohledně vyučtování, kde se mi ukazuje, kolik mi zbývá zdarma sms. Ikdyž teď píši přes aplikaci Go sms Pro, tak ve vyučtování v aplikaci T-mobile mi nenarůstá kredit, ale odečítá volné sms, které mám v rámci smlouvy zdarma. Můžete mi pls poradit co mám udělat, aby mi to neodečítalo ty sksky zdarma? Píši hodně sms. Prosím o laické vyjádření, nejsem sběhlá uživatelka takových věcí, děkuji. Alička

karlos

karlos

19.1.2015 17:30

Mám v xperii m duál, stáhl jsem si aplikaci Handcent SMS hlavně k vůli časovému odesílání sms. Problém je že při vytvoření sms která má být odeslána později, se mě nenabídne odeslat ze sim 1 nebo 2. zapínám pomocí sms plynové topení a to reaguje jen na předem zvolené telefoní čílo(sim 2). Při zkoušce mě to někdy fungije, někdy ne jako by si to vybíralo náhodně z které sim to pošle. Posílání z originálního programu telefonu na sms to nabízí sim 1 nebo 2 ale ten neumí posílat časově zpožděné sms. Poradí mě někdo jak tento problém vyřešit nebo jaký jiný program nainstalovat.Díky

adam

adam

19.3.2015 9:53

Ahoj,potrebuji poradit jak mam v go sms nastavit jako vychozi program v nastaveni jsem to vubec nenasel. Stejne jako “Ivet” mi chodi zpravy na vychozi aplikaci zprav. Diky

Zluta.ponozka

zluta.ponozka 0

23.1.2016 17:59

Zdravíčko, neporadil by mi někdo, nějakou dobrou appku, která by uměla oddělat ze sms diakritiku a zároveň by z delších smsek nedělala mms? :D P

RSS (komentáře k článku)