Menu

Handcent SMS: Na textové zprávy s plným komfortem

Handcent SMS je zdarma a nejen, že netrpí žádným z nedostatků výchozích systémových aplikací, ale přináší i celou řadu funkcí, které v běžných správcích SMS obvykle nenajdete.

Výchozí aplikace pro příjem a odesílání SMS mívají různé neduhy: jedna třeba neodpočítává znaky do konce zprávy, druhá neodstraňuje diakritiku, třetí zobrazuje konverzace nepřehledně. Handcent SMS je zdarma a nejen, že netrpí žádným z uvedených nedostatků, ale přináší i celou řadu funkcí, které v běžných správcích SMS obvykle nenajdete.

Nejprve nastavení

Poté, co si nainstalujete Handcent SMS, doporučujeme v první řadě projít nastavení, kde se skrývá řada důležitých parametrů, skrze které si můžete přizpůsobit celou aplikaci svým představám. K nastavení se dostanete přes menu Settings, jež se vynoří po stisku tlačítka [Menu].

Nastavení aplikace Handcent SMS

Nastavení aplikace Handcent SMS

Hned pod první položkou Handcent services si můžete nastavit obrázek (Account picture), který vás bude symbolizovat v konverzacích.

V Application settings lze například změnit jazyk celé aplikace – čeština sice v nabídce chybí, ale pokud vám například místo angličtiny více vyhovuje němčina nebo francouzština, je vám, společně s dalšími více než dvaceti mutacemi, k dispozici pod položkou Language. V tom samém menu je jedna z novinek poslední verze: Handcent můžete nastavit jako výchozí aplikaci pro práci se SMS a MMS (Default Messaging application-All), takže se bude spouštět pokaždé, když budete chtít napsat či přečíst zprávu, místo původního programu. Z dalších možností by vás mohlo zajímat otáčení obrazu podle polohy telefonu (Auto-rotate), nastavení formátu času, definování “rychlých textů,” nebo automatické snížení jasu v daných (typicky večerních) hodinách. Jestliže se vám nelíbí zelení systémoví smajlíci (zpravidla na menších displejích bývá problém poznat, jak se vlastně tváří), můžete je v nastavení Smileys settings vyměnit za klasické, výrazně čitelnější.

V sekci Custom style pak určujete, jak bude vaše aplikace pro práci s textovými zprávami vypadat. Líbí se vám provedení alá iPhone? Není problém! Nabídka skinů je opravdu široká, navíc si další můžete stáhnout z rozsáhlé online galerie. Stačí si jen vybrat. Pokud jste hračičkové, můžete si skin dále přizpůsobit podle svých estetických i praktických představ – nastavit se dá opravdu skoro vše, počínaje tmavým nebo světlým tématem a konče barvou či průhledností bublin s konverzacemi.

Nabídka skinů je opravdu široká, další si můžete stáhnout

Nabídka skinů je opravdu široká, další si můžete stáhnout

Zatímco většina výchozích programů umí upozornit na novou zprávu zvukem a nenápadnou informací v notifikační liště, Handcent je v tomto směru o několik úrovní výše. Kromě již zmíněného způsobu si například můžete nechat zobrazovat přijaté zprávy na displeji ve “vyskakovacím okně.” Jeho parametry, jako například jak dlouho má zůstat na obrazovce či zda se má rozsvítit displej, lze samozřejmě nastavit. Z tohoto okna můžete SMS nejen přečíst, ale také na ni obratem odpovědět, případně lze odpověď nadiktovat, zavolat odesílateli, smazat zprávu, nebo si ji nechat přečíst syntetickým hlasem. Jestliže je váš telefon vybaven indikační diodou, lze určit jakým způsobem a případně (pokud to dioda podporuje) jakou barvou má blikat.

Nastavení způsobu upozornění na nové SMS

Nastavení způsobu upozornění na nové SMS

Na SMS můžete být upozorněni vyskakovacím oknem

Na SMS můžete být upozorněni vyskakovacím oknem

V Sent message settings můžete nastavit například automatické připojování zadaného podpisu, počítadlo odeslaných zpráv s nulováním v zadaný den, nebo odeslání textové zprávy jako MMS, pokud dosáhne určité délky (zde doporučujeme věnovat pozornost cenám vašeho operátora a použít tuto možnost jen tehdy, je-li odeslání MMS výhodnější).

Sekce Receive message settings obsahuje položku, kterou jistě mnozí z vás budou hledat – totiž potvrzení o doručení zprávy (“doručenka”), které aktivujete zatržítkem Delivery reports. K informaci, zda zpráva byla či nebyla doručena, se nemusíte dostávat pracně přes několik menu, jak bývá zvykem ve výchozí aplikaci – stačí jediný pohled v seznamu zpráv, kde je stav indikována ikonkou vedle jednotlivých SMS.

Nastavení Security & privacy udělá radost záletníkům (a samozřejmě nejen jim) – umožňuje totiž podmínit přístup k textovým zprávám zadáním bezpečnostního gesta nebo PINu, a to nejen při použití Handcentu, ale i při snaze dostat se k SMSkám přes výchozí systémovou aplikaci.

Psaní a čtení zpráv

Nyní se můžeme věnovat hlavní funkci, kterou je pochopitelně odesílání a příjem textových zpráv. Ty jsou ve výchozím nastavení sdruženy podle jednotlivých kontaktů, přičemž z úvodní obrazovky vyčtete, kdy proběhla poslední konverzace, nikoli ale kterým směrem šla. Vše závisí na zvoleném skinu a nastavení, takže váš Handcent SMS může vypadat úplně jinak, než vidíte na snímku.

Handcent SMS-seznam konverzací

Handcent SMS-seznam konverzací

V editoru zpráv najdete vlevo tlačítko pro vložení smajlíku, kontrolu pravopisu (čeština bohužel chybí), přidání obrázku, zvuku, nebo kontaktu (tím se z běžné SMS samozřejmě stane MMS). Tím ale možnosti zdaleka nekončí – přídavné funkce můžete doinstalovat jako pluginy. Pod polem pro zadávání textu je zobrazován odpočet znaků zbývajících do konce následující SMS, celkový počet již napsaných písmenek a informace o tom, do kolika zpráv bude text rozdělen. Pod nenápadnou šipkou v dolní části se pak skrývá rozšířený editor, přes který můžete vložit rychlý text (tj. jeden z předdefinovaných textů), nadiktovat zprávu, nebo si poslechnout, co jste napsali. Pokud z editoru vyskočíte tlačítkem [Zpět], zpráva se uloží jako rozepsaná a vy se k ní můžete kdykoli vrátit.

V editoru jsou zprávy zobrazeny jako konverzace, dole je pole pro odpověď

V editoru jsou zprávy zobrazeny jako konverzace, dole je pole pro odpověď

Velkým plusem je, že Handcent před odesláním odstraní veškerou diakritiku, takže ačkoli třeba používáte klávesnici s českým našeptávačem, nebudou vámi odesílané zprávy zkráceny na cca 63 znaků.

Jednotlivé SMSky můžete zamknout (pak se ani při smazání všech zpráv neodstraní), přeposlat, kopírovat jejich text do schránky, mazat, předčítat hlasovou syntézou, … …k dispozici jsou snad všechny funkce, které můžete potřebovat.

Další funkce

Hledáte nějakou zprávu, přičemž znáte odesílatele a čas, nebo část textu? V klasické aplikaci jsou vám tyto údaje k ničemu – SMS si budete muset najít sami. V Handcentu stačí stisknout klávesu [Menu] a z nabídky vybrat Search. Pak už jen zadáte požadované údaje a počkáte si na výsledek.

Mezi funkcemi najdete také “dávkový režim” (Batch mode), ve kterém lze označit více konverzací najednou a ty pak smazat.

Užitečné je plánování SMSek (Schedule tasks), takže pokud například zapomínáte popřát svým blízkým k narozeninám, nastavíte si příslušné SMSky na rok dopředu a nemusíte se o nic starat. Stejně tak snadno je možné určit, že zpráva bude odesílána denně, v určené dny v týdnu, jednou měsíčně, jednou za rok, nebo jednou za x dnů.

Nastavte si například automatické posílání SMSek s přáním k narozeninám

Nastavte si například automatické posílání SMSek s přáním k narozeninám

Jestliže jste například z předchozího telefonu zvyklí na doručenky, prezentované jako SMS zprávy v samostatné složce, bude vám Handcent vyhovovat, neboť pod menu Delivery rpt. nabízí právě takový pohled na potvrzení o doručení.

Doručenky lze sledovat také odděleně

Doručenky lze sledovat také odděleně

Widgety

Program přichází také se dvěma widgety – první je vlastně obyčejná ikona, která ale umí zobrazovat celkový počet přijatých zpráv. Druhý widget dovoluje procházet jednu po druhé poslední přijaté SMS přímo z domovské obrazovky. Tapnutím na ikonku kontaktu pak vyvoláte menu s nabídkou odpovědi, přeposlání, vytvoření nové SMS, označení jako přečtené a smazání zprávy. I to výrazně zvyšuje komfort práce s textovými zprávami, které tak máte rychle po ruce.

Středně velký widget s přístupem k doručeným SMSkám

Středně velký widget s přístupem k doručeným SMSkám

Malý widget-ikonka s počtem nepřečtených zpráv

Malý widget-ikonka s počtem nepřečtených zpráv

Resumé

Vyjmenovat skutečně všechny funkce a “vychytávky,” které Handcent SMS nabízí, by vydalo na menší brožurku, takže skutečně není v našich silách napsat veškeré klady. Navíc funkcionalitu lze dále rozšiřovat pomocí doinstalovatelných pluginů. V této recenzi jsme se vám snažili přiblížit alespoň ty nejzásadnější rozdíly proti výchozí aplikaci systému Android i verzím modifikovaným výrobci telefonů. Handcent SMS má patrně pro každého uživatele minimálně jednu zásadní funkci, kvůli které stojí za to ho vyzkoušet.

Nevýhodou na slabších telefonech s malou interní pamětí je nemožnost přesunu aplikace na paměťovou kartu. Při 5 MB, které aplikace přibližně zabere, je tedy nutné zvážit, zda máte v telefonu dostatek místa.

Pokud Handcent SMS používáte, budeme rádi, když se v diskuzi podělíte o další jeho funkce, které jsou z vašeho pohledu užitečné nebo unikátní.

Handcent SMS
handcent_admin
Verze3.9.5 (22. 6. 2011)
Velikost2,3 MB
1.5+

Zdarma

 

Komentáře

Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík

5.7.2011 6:39

Mě se víc líbí Go sms

jan

jan

5.7.2011 6:46

Aplikace vyborna, ale krvave vykoupena neustalou vysokou zatezi procesoru a vyrazne snizenou vydrzi baterie (SGS) :-(

Honko

Honko

5.7.2011 7:04

Přijde mi, že s Handcent jdete trošku s křížkem po funuse, když tu je Go SMS. Ale svýho času jsem jí používal a byla fajn. :))

Aleq

Aleq

5.7.2011 8:15

Taky mi pripada, ze GO SMS je jakoby dotazenejsi Handcent…

DavesMan

DavesMan

5.7.2011 8:22

A můžete sem napsat pár důvodů, proč je Go SMS (Pro) lepší než toto? Kromě toho, že mám taky Galaxy S, takže pokud na ní žere CPU a baterku, tak je to jasný důvod kouknout se jinam.

pepa

pepa

5.7.2011 10:14

na WILDFIRE v pohodě :-)

Pepíno

Pepíno

5.7.2011 10:53

Super, ale nemáte někdo tip na nějakou aplikaci, která by zrušila ty pitomý konverzace a zobrazovala SMS úplně normálně? Díky za případný tip ;)

Mishack

Mishack

5.7.2011 11:06

Zde se neco takoveho resilo: http://androidforum.cz/aplikace-na-sms-bez-vlaken-t3458.html

Ze zacatku mi to take vadilo, ale pak jsem prisel na to, ze je to chytre vyresene. Na co mit 500 sms prehazeny jednu za druhou, kdyz mohu mit 6 vlaken a v tom konverzaci smysluplne serazenou.

Pepíno

Pepíno

5.7.2011 11:16

… a zahlcený telefon. Navíc si nemůžeš ty zprávy vůbec archivovat, je to prostě k ničemu. Ale moc děkuju ;))

Fi

Fi

5.7.2011 11:44

Vyzkoušel jsem postupně Handcent, Chomp a Go Pro a zůstal jsem u posledního, přijde mi, že se nejlíp ovládá, líbí se mi uživatelské rozhraní, vyhovuje mi vzhled a uspořádání vyskakovacího okna i podpora emoji.

Svagi

Svagi

5.7.2011 11:56

Rozhodně preferuji spíše GO sms.

Macany

Macany

5.7.2011 12:17

Používám ho už dlouho a až na pár detailů, jako je záloha sms na gmail, v čemž mi pomohla aplikace SMS beckup+ (program je česky a zdarma; zazálohuje sms do vytvořené složky na gmail a rozdělí je jako konverzace v mailu, což je shodné s uspořádáním v telefonu) a posílání sms přes webové brány, což jsem vyřešil Free sms senderem (program je opět česky a zdarma), jsem s tímto programem neměl problém. Je skoro dokonalý.
Pokud jde o zahlcení telefonu načítáním zdlouhavých konverzací, tak si myslím, že tam bude i funkce na zobrazení sms jen za nějakou dobu. Na free SMS senderu to nastavit jde, tak tam mám konverzace jen za poslední měsíc a dost bych pochyboval, kdyby to handcent neměl.
Už jdu stahovat Go SMS ať můžu posoudit.

Miloš Vinš

Miloš Vinš

5.7.2011 18:14

Několik měsíců jsem spokojeně užíval Handcent, ale nyní na základě komentářů testuji GoSMS a musím říct, že je asi opravdu lepší. Nic jiného mne od GoDev nezaujalo, ale sms se mi libí :) Díky za tip.

Michal

Michal

5.7.2011 21:09

Prosim o radu co kde jak udelat aby se neodesilaly dve sms. Dik

Coiote

Coiote

5.7.2011 21:54

Taky pouzivam GO SMS Pro (nyni je zdarma). Oproti Handcent SMS je bez reklam (free verze Handcent reklamy ma…). I co se tyce vzhledu, libi se mi GO SMS vic, jedine co nema nebo jsem nenasel jsou scheduled sms, i kdyz otazkou je na kolik bych vyuzil…Jinak pop-up, volba vzhledu, prace s diakritikou apod. je i u GO SMS..a prijde mi ze GO SMS jede svizneji…

tarosk

tarosk

6.7.2011 12:59

GoSMS podporuje celkom slusne mms. Hancent naposledy ked som skusal vedel do mms dat len jeden attachment, nevedel viacstrankove a kombinaciu obrazok-text. V roamingu je este stale mms vyhodnejsie ako data+mail.

Radka

Radka

6.7.2011 18:31

aj ja som az doteraz pouzivala Handcent, kym nevysla tato recenzka a v nej diskusia a doporucenie na GoSMS Pro. Ihned som ho vyskusala a JE JEDNOZNACNE LEPSIE viac ako o triedu. Naviac mu rozumiem, lebo je pre GoSMS aj cestina. Rozhodne doporucujem, Handcent som obratom odinstalovala.

qwerty

qwerty

7.7.2011 0:47

Han

Forrest79

Forrest79

7.7.2011 10:00

To Pepíno: GO SMS Pro umí i standartní složky…
To Coiote: GO SMS Pro umí i odeslat SMS v určitý čas (nastavuje se přes složky), akorát zatím neumí opakovat (nevím jsem nepřišel na to jak…)

Milan Rybáček

Milan Rybáček

7.7.2011 16:27

Go sms a Handcent sms jsou celkem oběmné balíky žeroucí baterku,nejlepší jsem vyzkoušel Fastes SMS (Pansi),velice rychlá a skromná aplikace.sice nemá češtinu ale tu já stejně nepoužívám.

Benny

Benny

8.7.2011 7:47

Po stazeni a prozkoumani GO SMS sel Handcent taktez pryc :)

Lucie

Lucie

10.7.2011 23:02

Zdravím,sháním app na sms,která bude umět slučovat konverzace. Píši si s kamarády přes aplikace využívající internet,takže mám potom dvě konverzace,jedna obsahuje jen odeslané zprávy na jedno číslo a druhá jen přijatě,protože odpověď přijde z “internetového čísla” . Nevíte o něčem,čím bych to mohla obejít? Tahle app se tváří celkem chytře,nesetkali jste se s tím?
Díky,Lucie

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

11.7.2011 9:54

To: Lucie
To určitě nemůže fungovat. Pokud SMS chodí z webové brány a tedy stejného telefonního čísla, tak žádný program nebude schopen pochopit, zda SMS z 608 poslal Petr nebo Pavel, se kterým jste si psala. Prostě to pořád bude SMS z čísla 608.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

11.7.2011 9:55

Samozřejmě jsem GO SMS také vyzkoušel, když jsem si pročetl reakce. Musím říci, že se mi hodně líbí a asi u něj zůstanu. Nějak ale, kromě češtiny, nevidím nic, v čem by proti Handcentnu vysloveně vynikal. Nabízené funkce se mi zdají zcela shodné.

Coiote

Coiote

12.7.2011 13:23

Na me pusobil GO SMS o neco svizneji nez handcent…a hlavni vec: po poslednim updatu je moznost psat na vysku ve skoro fullscreen modu – tlacitko vedle “Začněte psát” vlevo – něco jako fullscreen symbol…To mi zatim zadny jiny sms program neumoznil…a pro maly displej je to idealni reseni.
Navic pouzivam GO Launcher, ktery je taky privetivy.

magdalens

magdalens

15.7.2011 9:55

Dobrý den,

vím, že se diskuze týká něčěho jiného, ale potřebovala bych poradit. Po přečtení této diskuze jsem se dozvěděla že Go SMS má už i češtinu a tak jsem neváhala a stahla si jí také. Mam jí v mobilu, leč Go SMS je pořád v angličtině. Můžete mi prosím znova poradit co dělat? zda vše odinstalovat a následně v nějakém pořadí znovu stáhnout? Nevím si rady, prosím prosím o radu! můžete odpovídat i na mail: magdalens@seznam.cz

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

18.7.2011 10:45

To: magdalens
Dobrý den,

mělo by to jít takto:
1. otevřete si Go SMS
2. stiskněte klávesu Menu
3. jděte do Settings
4. pokračujte do Application Settings
5. Rozbalte Language selection
6. zvolte češtinu, čímž se dostanete do Android Marketu.
7. balíček stáhněte a standardním způsobem nechte nainstalovat.
8. poté, co instalace skončí, se vraťte klávesou Zpět do Go SMS.
9. znovu absolvujte dle potřeby body 2 až 5
10. zvolte češtinu
11. na otázku, že program bude muset být restartován, odpovězte OK.
12. a máte Go SMS v češtině.

Honza

Honza

5.9.2011 17:54

Dobry den,

poradite mi, prosim, nekdo, jak pouzivat pouze jednu aplikaci na SMS? Mam standartni od HTC a chtel bych, aby se spoustel pouze GO SMS… kdyz mi prijde zprava, tak mi dojde jak do HTC app, tak do GO SMS… dekuji

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

7.9.2011 11:09

To: Honza
Dobrý den,

mělo by to jít buď přes systémovou aplikaci (tj. Zprávy).
1. Otevřete seznam aplikací, zde přejděte do Zprávy.
2. Stiskněte Menu-Nastavení.
3. Odstraňte zatržítko Oznámení o přijetí.

Případně v GO SMS
1. Menu-Nastavení-Nastavení pro příjem
2. zaškrnout volbu Zakázat další oznámení o zprávě.

Tom

Tom

25.10.2011 21:37

Dobrý den, mám dotaz jestli ty SMS a MMS zprávy, které z handcentu napíšu jsou zdarma nebo ne? A jestli jsou tak jestli je to omezeno nějakým počtem zpráv? Díky moc… :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.10.2011 13:36

To: Tom
Dobrý den,

nikoli – Handcent využívá běžné SMS, stejně jako aplikace v telefonu, kterou alternuje.
Pokud chcete posílat SMSky zdarma, tedy přes webové brány operátorů, mohu Vám doporučit Free SMS Sender, který jsem recenzoval https://www.svetandroida.cz/jak-posilat-z-androidu-sms-zdarma-pres-free-sms-sender-201012

Dense

Dense

10.6.2012 11:31

Celou dobu jsem žil v domění, že se jedná o SMS zprávy odesílané zadarmo. Až teď jsem pochopil, že to je jenom další kabát. Vůbec nechápu důvod pro instalci… Android 4 mi konverzaci zobrazuje hezky. navíc se to dá přepnout i na klasiku…

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

11.6.2012 6:26

To: Dense
Pokud chcete SMS zdarma, pak je tu Free SMS Sender (https://www.svetandroida.cz/jak-posilat-z-androidu-sms-zdarma-pres-free-sms-sender-201012)
Důvodů, proč používat Handcent nebo GO SMS je více. Kdybych to měl shrnout, tak především proto, že nabízejí něco, co běžné SMS editory neumí.
Jen namátkou:
– automatické odstranění diakritiky (to některé systémové umí)
– vyskakující okna na displej při přijetí nové zprávy
– automatické odesílání zpráv v zadaný čas
– automatická odpověď na SMS
– možnost výběru z více vzhledů, včetně starého se složkami “doručené zprávy”, “odeslané zprávy”
– a další, a další.

Jindra

Jindra

22.7.2012 14:09

Prosím, kde najdu v Handcentu blacklist pro zablokování zpráv z některých čísel? Děkuji

petra

petra

27.7.2012 10:49

Prosim vas sms jsou placene nebo zdarma?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

27.7.2012 10:52

To: petra
Z tohoto programu jsou SMS placené.
Chcete-li zdarma, zkuste Free SMS Sender – https://www.svetandroida.cz/jak-posilat-z-androidu-sms-zdarma-pres-free-sms-sender-201012

Blago

Blago

27.7.2012 23:29

Dobrý den, Mám Motorolu Defy + a potřebuji program který mi především odstraní diakritiku ale zároveň má nízké nároky na energii z baterie, můžete mi poradit? děkuji S pozdravem Blago

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

30.7.2012 12:31

To: Blago
Dobrý den,

buď tento, nebo já aktuálně už dlouho a spokojeně používám GO SMS.

Martina

Martina

11.10.2012 19:48

Zdravím!
Potřebovala bych poradit, jak udělám u Handcent sms (či GOsms), aby se mi u konverzací zobrazovaly fotografie kontaktů, které mám normálně v seznamu kontaktů. Díky M.

Martina

Martina

11.10.2012 23:40

A ještě, jak si nastavím ten svůj obrázek? Přes tu radu, co je tady: Handcent services to buďto nemůžu najít, nebo mi to nefunguje.. Díky

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

12.10.2012 12:00

To: Martina
Dobrý den,

pokud máte kontakty uložené v telefonu a ne v adresáři Google, tak to – tuším – nefunguje.
Ad. vlastní obrázek – to Vám, bohužel, nepovím. Už jsem déle než rok u GO SMS a tam se mi ten obrázek snad načetl sám (z účtu Google).

Martina

Martina

21.10.2012 14:29

To: Karel Kilián
Dobrý den,
zkouším se spřátelit s GO SMS, nevíte, jak tedy tam se mi synchronizují obrázky kontaktů s avatary, které mám v seznamu kontaktů? Tyto avatary většinou pochází z FB účtů. Je tedy možné, aby se mi vůbec někdy zobrazovaly? Jinak jak mluvíte o tom, zda mám kontakty v telefonu, tak to nemám… Ani v telefonu, ani na SIM… Synchronizovalo se mi to z gmailu, problém je, že u těchto kontaktů fotky normálně nemám. Google účet – myslíte gmail?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

22.10.2012 9:59

To: Martina
Dobrý den,

s ikonami z Facebooku nemám zkušenost, ale domnívám se, že je GO SMS nepodporuje.
Já sám mám kontakty uložené v účtu Google (ano, prakticky se jedná o adresář kontaktů v GMailu), kde jsem si sám přiřadil ikonky u vybraných kontaktů, a ty mi GO SMS prezentuje správně.
Zkuste pro zajímavost některému kontaktu na GMailu přiřadit obrázek – měl by se Vám pak ukazovat i v GO SMS.

kac

kac

29.4.2014 18:15

Chtěla bych se zeptat, jestli v aplikaci jde posílat sms zdarma přes připojení k internetu.. něco jako Oskárek, nebo Free sms slender.
Obě dvě aplikace mi přestaly fungovat, tak hledám podobnou. :)

Milan

Milan

15.9.2014 15:39

stejně jako “kac” sháním takovou sms, v paly obchodu mi to našlo tuto aplikaci ale nikde zímňka o tom že jdou přes sms branu takže by byli free… existuje vubec nejaka funkční?

RSS (komentáře k článku)