TOPlist

Jak automaticky vypnout Wi-Fi při odchodu z domu?

Jak-automaticky-vypnout-Wi-Fi-při-odchodu-z-domu

Pokud máte například doma či v zaměstnání telefon připojený přes Wi-Fi, je vcelku zbytečné, aby tento modul byl aktivní i v okamžiku, kdy se nacházíte mimo dosah. V tomto článku vám ukážeme, jak automaticky vypnout Wi-Fi při odchodu ze zadané oblasti, jakož i jak ji zapnout po návratu.

Automatizace pomocí aplikace Llama

Automatizačních aplikací, které dokážou na základě splnění daných podmínek provádět různé operace, je opravdu mnoho. Naposledy jsme se jim věnovali v srpnu loňského roku, kdy redaktoři SvětAndroida.cz a čtenáři doporučili po pěti aplikacích. Pro naše účely, kdy chceme automaticky vypnout Wi-Fi při opuštění oblasti a zapnout ji po návratu, použijeme program Llama, který je k dispozici zdarma a neobsahuje nákupy v aplikaci.

Llama - Location Profiles
Llama - Location Profiles

Nastavujeme pravidla

K tomu, abychom mohli nastavit pravidlo, potřebujeme nejprve definovat oblasti, kde bude platit. Llama má pro tyto účely sekci Areas, kde klepnutím na tlačítko plus můžete zadat novou oblast. Podmínkou pro správné nastavení je, abyste se v okamžiku nastavení v této oblasti nacházeli. Následně aplikaci řeknete, jak dlouho se má uvedenou oblast učit. Čím delší dobu necháte Llamu učit, tím přesněji oblast identifikuje. Pokud tedy nespěcháte, doporučujeme nechat učení běžet alespoň pět minut. V praxi to znamená, že Llama bude sledovat buňky základnové sítě mobilního operátora, na jejichž základě bude poznávat, že „tady jste doma“ či „tady jste v práci“, nebo kdekoli jinde.

Následně nastavíme, co se má stát, když do dané oblasti vstoupíme, a co má Llama provést, když ji opustíme. Přejdeme tedy do sekce Events, kde klepneme na tlačítko plus. Položku Event name and group použijte pro popis daného pravidla. Následně klepněte na tlačítko Add Condition, kterým stanovíte podmínku „když přijdu do práce“. Konkrétně se jedná o položku Enter/In Area, v dalším kroku pak zvolíte oblast, pro kterou pravidlo platí. Pak musíte Llamě sdělit, co má při vstupu do oblasti dělat – tedy zapnout Wi-Fi. Zde tedy klepnete na tlačítko Add Action, zvolíte položku WiFi a v další nabídce WiFi On. Tím máte nastavené pravidlo, podle kterého se po příchodu do oblasti aktivuje Wi-Fi.

Jak automaticky vypnout Wi-Fi?

Podobným způsobem aplikaci „sdělíte“, že má automaticky vypnout Wi-Fi při odchodu z oblasti. Tlačítkem plus tedy založíte nové pravidlo, nějak ho pojmenujete, jako podmínku (Add Condition) nastavíte Leave Area a jako úlohu (Add Action) WiFi-WiFi Off.

V seznamu Events pak můžete průběžně sledovat, které pravidlo je aktuálně aktivní (tj. je označeno zelenou barvou písma), a které momentálně neplatí (červená barva písma). Jestliže pravidla „zlobí“ kvůli špatnému rozpoznávání oblasti, můžete v sekci Areas provést opětovné učení. Stačí na dané položce dlouze tapnout a z následující nabídky zvolit Start learning area.

Samozřejmě nemusíte spoléhat jen na aplikaci Llama – jak jsme uvedli na začátku, různých automatizačních nástrojů najdete v Obchodě Play opravdu mnoho. Stačí si jen vybrat ten, který filozofií ovládání a nabízenými funkcemi bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Využijete možnost automatického vypnutí a zapnutí Wi-Fi?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)