Zatopí chystaný levný iPhone Android konkurenci? Mrkněte na cenu

apple iphone se 2020

Když Apple představil před dvěma lety iPhone SE (2020) jednalo se z hlediska prodejnosti o obrovský trhák a to i přesto, že se už v době vydání jednalo alespoň po stránce designu o poměrně zastaralý model. Pokud byste se o něm chtěli dozvědět více, určitě mrkněte na naší recenzi. Nyní jablečná firma chystá další levný telefon, který by mohl pořádně zatopit Android konkurenci.

iPhone SE 2022 má stát 299 dolarů

Když iPhone SE 2020 vstoupil na trh, začínal v USA na ceně 399 dolarů. V Česku za něj zájemci zaplatili 12 990 Kč v případě základní 64GB variantu. Šlo tedy historicky o vůbec ten nejlevnější iPhone. Podle analytika Johna Donovana má stát v pořadí již třetí generace modelu SE ještě méně. Zákazníci by měli za základní verzi zaplatit 299 dolarů, což je asi 6 500 Kč bez daně.

Poznámka redakce

Na našem webu se věnujeme primárně telefonům se systémem Android. Nicméně občas vyzkoušíme také konkurenci od Applu, která bude pro vyšší střední třídu letos zajímavá.

Pokud se tato zpráva ukáže jako pravdivá, dá se očekávat, že u nás v Česku za telefon zaplatíme něco okolo 10 000 Kč. Nový iPhone SE má dostat čipset Apple A15, který můžeme znát i z vlajkových modelů iPhone 13 Pro, podporu 5G sítí či lepší výdrž baterie oproti modelu iPhone SE (2020). K jeho odhalení by mělo dojít na jaře, stejně jako před dvěma lety. Proslýchá se, že Apple svou konferenci chystá 8. března.

Koupili byste si iPhone za tuto cenu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)