TOPlist

iOS 18 překvapí změnou designu. Odkud vezme inspiraci?

ios 18
  • V červnu se dočkáme oficiálního uvedení iOS 18
  • Kromě AI funkcí se pý můžeme těšit na změny v designu
  • Víme, odkud pramení inspirace

Na letošní iOS 18 jsme opravdu zvědaví. Už dlouho totiž z nejrůznějších zdrojů slýcháme podrobnosti o tom, jak jej Apple změní k nepoznání ve jménu moderních funkcí postavených na umělé inteligenci. Přece jenom, aby mohl cupertinský gigant konkurovat ambiciózní androidí konkurenci, nesmí s integrací AI do svých produktů příliš otálet. Jak se ale nyní ukazuje, další verze systému pro oblíbené iPhony by mohla překvapit také novým designem.

V posledních dnech proletěla internetem zajímavá zpráva od izraelského serveru The Verifier, podle níž se iOS 18 spolu s iPadOS 18 převlékne do nového kabátku, který bude inspirován uživatelským prostředím headsetu Apple Vision Pro.

Ten se dostal na americký trh teprve nedávno a na jeho rozšíření do dalších koutů se stále čeká. Mnohými je považován za průlomové zařízení, které představuje významný krok vpřed v oblasti práce s virtuální či smíšenou realitou. Okamžitě se také stal populární na sociálních sítích.

Apple Vision Pro

Některé z designových prvků systému visionOS, na němž nový headset běží, vycházejí z tvOS. Podle The Verifier se například appka Apple TV dočká stejného průsvitného navigačního panelu, jako byl představen v tvOS 17.2. Zpravodajský portál hovoří také o přepracování dalších nativních aplikací (včetně prohlížeče Safari) a systémových nabídek.

Jednotlivé informace bohužel zatím nelze potvrdit z většího množství zdrojů, a tak je prosím berte s určitou rezervou. iOS 18 se navíc s dalšími systémy od Applu představí až během letošního WWDC, které s nejvyšší pravděpodobností proběhne začátkem června. Už nyní ale na sociálních sítích koluje mnoho zajímavých konceptů toho, jak by mohlo prostředí iPhonů s novou verzí systému nakonec vypadat.

Jste spokojeni se současným designem iOS?

Zdroj: The Verifier, MacRumors, Wccftech

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)