TOPlist

Hned dva výrobci se chtějí svézt na vlně zájmu o Nothing Phone (2)

Tecno Pova 5

Na světě asi neexistuje technologické médium zajímající se, třeba že jen okrajově, o Android, které by v uplynulých týdnech nepsalo o novém smartphonu Nothing Phone (2). Nemluvě o dlouhých měsících spekulací, které samotnému odhalení předcházely. Patrně i to nějakým způsobem ovlivnilo konkurenci a hned dva výrobci by již brzy měli na trh uvést smartphony s designovými prvky na zádech, které jakoby říkaly, že se chtějí svézt na vlně zájmu o Nothing Phone (2). Nutno však podotknout, že ani jeden z těchto smartphonů určitě není vyloženou kopií a když, tak se u Nothing spíše „inspirovali“.

Tecno Pova 5 s LED na zády

Jedním z těchto smartphonů je s největší pravděpodobností Tecno Pova 5. Výrobce se sice ještě oficiálně nepochlubil, nicméně design telefonu na teaser videu mu odpovídá. V tomto případě pak výrobce patrně chce využít zájmu o Nothing Phone (2) pomocí LED prvků na zádech. Nutno však podotknout, že na to jde po svém a svítící prvky zapadají do designového jazyka této značky. Jak si pak můžete prohlédnout na videu níže, použity byly barevné LED.

Co se týče výbavy Tecno Pova 5, ta odpovídá nižší střední třídě a zahrnuje například čipset MediaTek Helio G99 a až 8 GB RAM v kombinaci s 256GB úložištěm. Dále zde nalezneme velký, 6,78″ IPS displej s FullHD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Baterie disponuje kapacitou 6 000 mAh a 45W rychlonabíjením. O primárním fotoaparátu pak v tuto chvíli víme zatím jen, že bude disponovat blíže nespecifikovaným 50MPx snímačem.

na vlně zájmu o nothing phone

Infinix GT 10 Pro se skleněnými zády s povědomým designem

Druhým smartphonem, který v tuto chvíli působí, že se chce trochu přiživit na vlně zájmu o Nothing Phone (2) je připravovaný první herní smartphone od společnosti Infinix. V tomto případě sice zatím nevíme, zda budou záda opatřena designovými LED pásky, nicméně již z dosud uvolněných snímků je patrné, že se Infinix GT 10 Pro u designu svých skleněných zad inspiroval právě zmíněnou novinkou od Nothing.

Infinix na vlně zájmu o Nothing Phone

Novinky od Infinix by vlastně měly být hned dvě a to GT 10 a GT 10 Pro. I v těchto obou případech na kompletní oficiální odhalení také ještě čekáme, nicméně model GT 10 Pro by měl disponovat až 24 GB RAM (patrně 12 nebo 16 GB fyzické paměti + paměť virtuální) a výkon by mu měl dodat čipset Mediatek Dimensity 8050. Baterie by měla mít úctyhodnou 7 000mAh kapacitu a podporovat 160 a 260W nabíjení – Infinix GT 10 Pro by se tak měl stát smartphonem s nejvýkonnějším nabíjením na trhu. Nasazen pak má bát AMOLED panel o 120Hz obnovovací frekvenci. Na zádech pak má být sestava 108 MPx primárního fotoaparátu ve společnosti dalších dvou 8MPx snímačů.

Infinix GT 10 Pro vlně zájmu o Nothing Phone

Chce se podle vás Tecno a Infinix svéz na vlně zájmu o Nothing Phone nebo je „podobnost čistě náhodná“?

Zdroje: GSMArena.com, 91mobiles.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)