Dokonalá automatizace: IFTTT se integruje přímo do aplikací

ifttt_integrace_ico

IFTTT je nejen aplikace pro automatizaci telefonu. Umí toho podstatně více. Uživatelé mohou propojovat nespočet podporovaných aplikací a služeb způsobem “Když mi vyjde článek na SvětAndroida.cz, pošli na Twitter jeho titulek a adresu” a podobně.

Pointu fungování dostatečně přesně vyjadřuje samotná zkratka, která znamená “if this then that,” tedy volně “pokud nastane toto, udělej tamto.” Využít lze přitom desítky podporovaných služeb a funkcí, které spolu mohou nějakým způsobem komunikovat a spolupracovat. Uživatel si v aplikaci pro Android nebo ve webovém rozhraní nastaví jednoduché či složité podmínky a následné kroky, díky čemuž může automatizovat řadu úkonů běžného života mnoha kreativními způsoby.

Až dosud byli uživatelé odkázáni buď na připravené “předpisy” (“recipes”), případně si mohli vybrat z nabídky své vlastní kombinace podmínek a následných akcí. Pokud tedy autoři požadovanou službu, funkci nebo stav neimplementovali, IFTTT ho neumělo použít.

Jak funguje integrace IFTTT do aplikací?

Nyní mohou automatizační službu IFTTT podporovat aplikace třetích stran v podstatě samy o sobě. Autoři připravili projekt, ve kterém se vývojáři mohou stát partnery a využívat výhod integrace svého produktu – například propojení s více než 350 dalšími službami. Spolupráce umožní autorům aplikací přidávat nové funkce a integrace, které jsou přizpůsobeny potřebám jejich uživatelů.

V tuto chvíli je na seznamu jen několik partnerů, jejichž aplikace již podporují přímou nativní spolupráci. Jedná se například o program pro ovládání chytrého domovního zvonku, bankovní aplikaci, program pro správu přístroje, měřícího kvalitu ovzduší, nástroj pro diagnostiku automobilu či software pro ovládání garážových vrat.

Spolupracujícími partnery jsou například Abode, Awair, BloomSky, Foobot, Garageio, LIFX, Qapital, Roger, Skybell a Stack Lighting. Uživatelé těchto programů tedy mohou prohlížet a aktivovat různé IFTTT “předpisy,” aniž by museli opustit aplikaci partnera.

Chcete praktický příklad? Pokud použijete aplikaci pro ovládání garážových vrat Garageio, mohli byste chtít, aby se vrata zavřela v případě, že venku začne pršet. To bylo dříve možné nastavit prostřednictvím aplikace IFTTT, ale bylo nutné projít procesem vytváření “předpisu.” Nyní je tato možnost integrována přímo do aplikace Garageio, což znamená, že vše, co musíte udělat, zapnout příslušnou v nastavení. Vaše garáž tak zůstane v suchu.

Praktická ukázka Praktická ukázka

K zapojení se do partnerského projektu stačí vyplnit jednoduchý formulář a vyčkat na další instrukce. Po navázání nových partnerství tak můžeme očekávat rozšíření schopností automatizace mnohých našich oblíbených aplikací a inteligentních domácích služeb.

IFTTT - automation & workflow
IFTTT - automation & workflow

Zdroje: androidpolice.com, blog.ifttt.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)