Huawei může opět spolupracovat a obchodovat s Googlem i dalšími společnostmi. USA odložily zákaz

huawei usa zakaz pozastaveni

Několik hodin zpátky přišla z USA hodně zajímavá zpráva, která se týká současné kauzy Huawei. Americké ministerstvo obchodu odložilo zákaz na 90 dní. Huawei obdržel dočasnou licenci pro omezené obchodování s americkými dodavateli.

Huawei může opět obchodovat s americkými společnostmi. A to na 90 dní

V první řadě se tak nemění aktualizace softwaru, i když zde je hodně nejasné, jestli vůbec do devadesáti dní stihne Huawei vydat na nějaký telefon stabilní verzi Androidu Q. Nová verze systému navíc ještě nemá oficiální datum vydání. Každopádně mnohem důležitější to je z pohledu nových Huawei telefonů, které můžou normálně vyjít tak, jak jsme zvyklí.

usa obvinily huawei podvod kauza huawei

Dočasná licence je úlevou i pro americké dodavatele, se kterými Huawei obchoduje, protože můžou dokončit obchody a dodávky produktů. V neposlední řadě to dává možnost společnosti Huawei najít řešení, jak kompletně zrušit zákaz.

Huawei se v minulém týdnu objevil na tzv. Entity listu, který zamezuje americkým společnostem obchodovat a spolupracovat s čínskou společností. Nejprve se k zákazu vyjádřil Google, poté se přidaly i další americké společnosti Intel, Qualcomm, Xilinx a Broadcom. Neměly jinou možnost, než obchody a spolupráci přerušit.

Myslíte si, že se během 90 dní problémy mezi USA a Huawei vyřeší?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)