TOPlist

Průlom: Huawei Watch GT2 Pro dostanou v Číně rovnou HarmonyOS

Huawei Watch GT2 Pro HarmonyOS

Nové chytré hodinky Huawei Watch GT2 Pro, které byly i pro český trh oznámeny před pár dny, se začnou trochu překvapivě prodávat v „domácí“ Číně až o něco později. Tamní zákazníci ale budou mít zajímavou příležitost vyzkoušet něco unikátního. Společnost tohoto modelu využije k prvnímu nasazení vlastního systému HarmonyOS (tam se mu říká HongmengOS) do nositelné elektroniky. Zatímco ve zbytku světa řídí tyto i dřívější hodinky Huawei prostředí LiteOS postavené na Androidu, tady tomu bude jinak. HarmonyOS v Huawei Watch GT2 Pro v podstatě odstartuje novou éru.

Čínská firma se velmi snaží svůj systém zdokonalovat a má s ním velké plány. Jak slíbila, letos se dostane do hodinek, tabletů či notebooků. Příští rok už se mají přidat i mobilní telefony. Zatím není jasné, zda třeba jen na území Číny, ale teoreticky by se prostředí mohlo stát celosvětovým konkurentem Androidu a iOS. První větší zatěžkávací zkouška čeká tedy nyní HarmonyOS v těle (námi nedávno recenzovaných) hodinek Huawei Watch GT2 Pro. Jde o test jen v jedné zemi, ale považte velikost jejího trhu.

Kdy myslíte, že Huawei vyšle HarmonyOS i do světa?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)