TOPlist

Huawei vytvořil lithium-křemíkové baterie: Slibuje se mnoho vylepšení

huawei lithium-křemíkové baterie novinka technologie

Huawei světu představil nový typ baterií, které se mají používat v elektronických zařízení. Jde o první lithium-křemíkové baterie. Oproti klasickým bateriím mají přinést vylepšení bezpečnosti a rychlejší možnost nabíjení.

Lithium-křemíkové baterie mají být budoucností

Nová baterie se odhalila minulý týden, Huawei použil křemík namísto grafitu. Tato změna má podle čínské společnosti přinést velkou změnu způsobu používání smartphonů. Důležitostí to přirovnávají to k technologii podpory více dotyků u displeje. Se superlativy společnost nepřestávala, na závěr dodala ještě to, že nová technologie zbaví lidi nomofobie, což je označení pro fobii, jež spočívá ve strachu ze ztráty mobilního signálu, například kvůli vybité baterii.

Zároveň se má jednat o revoluci v rychlosti nabíjení. Nová baterie má mimo jiné speciální uhlíkový povlak, který má vysokou vodivost. To má být jeden z hlavních klíčů k rychlému nabíjení. Společnost bohužel neprozradila, jak rychle se má telefon s touto nabíječkou nabíjet. Prozradila pouze, že inovace vychází z postupů elektrochemické kinetiky.

grafenova baterie huawei honor magic

Anoda vyrobená z křemíku má být mnohem bezpečnější a navíc mnohem lépe udržuje kapacitu akumulátoru. Huawei prozatím neprozradil, kdy se tato nová technologie dostane do výroby, v nejbližších letech to ale určitě nebude. Jedná se o druhý velký průlom, který Huawei v bateriích za poslední dva roky provedl. V roce 2016 vytvořili grafenové vylepšení Li-ion akumulátorů. Tyto baterie mohou pracovat při vysokých teplotách a také mají dvakrát větší životnost než klasické baterie. I tento druh baterií se však zatím nedočkal komerčního využití. Prvním telefonem možná bude již za měsíc Honor Magic 2.

Myslíte si, že se tato technologie brzy prosadí do komerční sféry?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)