Super moderní Honor Magic 2 dostane jako první grafenovou baterii i ultra rychlé nabíjení

honor magic 2 super telefon

Honor Magic 2 bude super moderní telefon, který si připíše několik prvenství. Poprvé se chystaná novinka s minimálními rámečky bez výřezu objevila na veletrhu IFA. Postupně se tak dozvídáme nové a nové informace, jako například podpora ultra rychlého 40W nabíjení s názvem Magic Charge, nebo nyní to, že Magic 2 bude mít grafenovou baterii, což je něco, co zatím žádný telefon nemá.

Honor Magic 2 bude napěchován špičkovou technologií

Viceprezident společnosti Xiong Junmin dnes uvedl, že Honor Magic 2 bude obsahovat technologii založenou na grafenu. Zároveň dodal, že při odhalení, které je plánováno na 26. října, se chystá ještě několik překvapení. Sice přímo nepotvrdil, že se bude jednat o grafenové baterie, ale není těžké si to spojit s informacemi, které jsou k dispozici.

Honor-Magic-2

Laboratoře mateřské společnosti Huawei dokázaly již před dvěma lety vytvořit grafenové baterie. Novinka se představila v roce 2016. Oproti klasickým bateriím v telefonech se liší v tom, že můžou fungovat v teplotě, která je až o 10 stupňů Celsia vyšší. Zároveň nová technologie lépe rozptyluje teplo a pomáhá obecně snížit teplotu telefonu. Společnost také uvedla, že životnost grafenových baterií je dvakrát vyšší než běžných Li-ion baterií. Laboratorní testy prokázaly, že po více než dvou tisících nabíjecích cyklech při teplotě 60 stupňů Celsia, si baterie zachovala více než 70 procent kapacity.

Huawei Unveils First Long-Lifespan Graphene-Assisted High-Temperature Li-ion Batteries

Huawei Unveils First Long-Lifespan Graphene-Assisted High-Temperature Li-ion Batteries

Honor Magic 2 má navíc obdržet ultra rychlé 40W nabíjení Magic Charge. Při takovém nabíjení se bude baterie telefonu hodně zahřívat. I proto dává smysl využít grafen, díky kterému se nebude telefon tolik zahřívat. Jeden z mínusů je to, že cena těchto baterií zatím není tak nízká. Z toho důvodu je nejprve budeme vídat ve speciálních telefonech, které nejsou určeny pro masy.

Honor Magic 2 je přesně jeden z nich. Kromě věcí zmíněných výše, bude mít tak vysunovací mechanismus, díky kterému má bezrámečkový design bez výřezu. Čtečku otisků prstů má schovanou v displeji a o výkon se bude starat poslední verze čipsetu Kirin. Kompletní odhalení přijde přesně za měsíc – 26. října.

Těšíte se na kompletní představení Honoru Magic 2?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)