Huawei uvedlo nový reproduktor Sound, menšího bráchu Sound X

huawei-sound-parametry-cena

Jak jste už nejspíš zaznamenali, čínská firma Huawei nedávno představila mobily z řady Mate 40. Společně s nimi třeba i 66W powerbanku, speciální edici hodinek a telefonů ve spolupráci Porsche Design nebo sluchátka FreeBuds Studio. Při online prezentaci došlo také na letmou ukázku nového reproduktoru Huawei Sound, jehož parametry si teď můžeme projít díky oficiálnímu webu společnosti. Jde o menší a trochu méně vybavenou variantu dříve představeného Sound X. Designově jsou skoro k nerozeznání, nicméně uvnitř je pár významných rozdílů. Například hlasový asistent ale chybí u obou variant.

“Slabší” model, jednoduše nazvaný Sound, obsahuje čtyři aktivní reproduktory. Jeden plní úlohu basového, zbylé tři jsou širokopásmové. Na bocích jsou pasivní jednotky, které mají posilovat akustický tlak uvnitř ozvučnice. Zařízení slibuje kvalitní ozvučení ve všech směrech a má také mód pro zvýraznění lidského hlasu. Umí se připojit na WiFi a současně podporuje Bluetooth 5.0 s LDAC či UPnP a má také jack vstup. Maximální kvalita je 24-bit/96 kHz a frekvenční rozsah 55 Hz – 40 kHz. Fyzické specifikace jsou: Průměr 147 mm, výška 187 mm, váha 2,2 kg. Má 8GB paměť, na kterou je možné hudbu ukládat. Stejně jako další Huawei produkty umí navazovat spojení dotyku s mobilem. Cena je 199 eur, tedy cca 5 500 Kč.

Pro porovnání: Větší a silnější Huawei Sound X disponuje pochopitelně několika lepšími parametry. Reproduktorů má hned šest. Na horní a spodní straně jsou širokopásmové a na boku, kde má Huawei Sound pasivní jednotky, hrají dva basové měniče. Díky tomu může nabídnout širší frekvenční rozsah, který činí 40 Hz – 40 kHz. Podporuje Bluetooth s HFP / A2DP kodeky. Jinak je až na rozměry a váhu stejný jako jeho sourozenec. Má průměr 165 mm, výšku 203 mm a váhu 3,5 kg. V Evropě stojí 270 eur, tedy cca 7 300 Kč.

Po které variantě byste sáhli raději?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)