Další společná díla Huawei a Porsche: Luxusní Mate 40 RS a Watch GT 2

Huawei Porsche Watch GT 2 Mate 40 RS

Čínská společnost Huawei před pár hodinami představila celou řádku nových produktů. Jak už jsme na podzim zvyklí, hlavním tahákem byla řada Mate, tentokrát s pořadovým číslem 40. Mimo jiné došlo také na uvedení dvou novinek, které Huawei připravilo ve spolupráci s německou automobilkou Porsche. V tomto případě jde o designově upravené hodinky Watch GT 2 a luxusně (ještě luxusněji) zpracovaný mobil Mate 40. V případě hodinek jde vlastně jen o úpravu těla, v případě mobilu došlo i na změny v parametrech. Huawei Watch GT 2 Porsche Design a Mate 40 RS pochopitelně stojí také pěkný ranec peněz.

Uvedené hodinky v nové úpravě mají na rozdíl od původních Watch GT 2 titanové tělo i řemínek a safírové sklíčko. Takže byly v podstatě povýšeny na úroveň dříve oznámené (a námi recenzované) verze Pro. Najdeme na nich i několik prvků, které je spojují právě s německou automobilkou. Jde třeba o tlačítka vybavená červenou drážkou a nápis PORSCHE DESIGN na horní hraně. Kromě toho hodinky mají sadu souvisejících ciferníků. Hlavně kvůli materiálům vyskočila cena na cca 19 tisíc korun.

Exkluzivní telefon Huawei Mate 40 RS vychází z nejvybavenější z trojice nových mobilů, tedy varianty Mate 40 Pro+. Kompletní specifikaci najdete v dřívějším článku k uvedení. Designové rozdíly jsou znát na první pohled. Robustnější konstrukce (o milimetr a půl silnější než u varianty Pro+) a agresivní sportovní design v černém či bílém provedení dávají na odiv, že jde opravdu o něco speciálního.

Zatímco Watch GT 2 mají díky přispění Porsche jen jiné tělo, u Huawei Mate 40 RS se sáhlo i na hardwarové vybavení. Tento telefon má paměti i v kombinaci 12 / 512 GB a na zádech IR teploměr s možností snímat teploty od 20 do 100 °C. A cena? Dá se říci, že astronomická. Varianta Mate 40 Pro+ (12 / 256 GB) vyjde na cca 38 tisíc korun, v RS úpravě mobil stojí vybavenější verze v přepočtu téměř 63 tisíc korun.

Jak se vám líbí exkluzivní design těchto dvou produktů?

Zdroj: YT Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)