Huawei se daří i bez Google aplikací. Letos už prodal 200 milionů telefonů

milník 200 milionů prodaných telefonů Huawei

I přes květnové restrikce a omezení ze strany USA stihla čínská společnost Huawei letos distribuovat a prodat už přes 200 milionů telefonů. Stejného milníku firma dosáhla i vloni, ale letos zájem o její smartphony evidentně dále roste. Tuto kulatou hranici se společnosti totiž podařilo překonat o 64 dní dříve než v roce 2018, milník 200 milionů prodaných telefonů Huawei zvládl protnout před koncem října.

Firma dosažení milníku oznámila na svém Twitteru a je dost možné, že podobnou zprávu na něm letos nevidíme naposledy. Podmínky světového trhu nejsou pro Huawei na první pohled úplně příznivé, i přesto se ale produkty společnosti stávají stále populárnějšími. Do konce roku zbývají více než dva měsíce a několik milionových řádů ještě v kolonce “prodeje” určitě přibude.

Huawei milník 200 milionů 2019

Nutno podotknout, že velmi významný podíl na tom mají prodeje v domovské Číně, kde neplatí zmíněné americké obchodní restrikce. Ty mimo jiné říkají, že Huawei do svých přístrojů nesmí implementovat produkty od Google. Společnost na čínský trh dodává telefony s lokálním systémem a tedy bez jakéhokoli omezení. Domácímu trhu tedy za dosažený milník 200 milionů prodaných telefonů Huawei vděčí nejvíc. Jednou z “obětí” těchto nařízení je naopak model Mate 30, který na světový trh dorazil bez aplikací od Google, i když se na ně zákazníci těšili.

Sankce na Huawei uvalilo ministerstvo obchodu USA letos v květnu. V čele této reakce stál také prezident Donald Trump. Spojené státy jimi reagovaly na kauzu kolem zabezpečení síťových řešení a možného úniku informací. Huawei nesmí do telefonu instalovat software ani součástky z USA. Je otázkou, jakých čísel by prodejnost telefonů této čínské značky dosáhla, kdyby nebyla takto omezena.

Máte také telefon Huawei z letošního roku?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)