TOPlist

Konečná. Na Huawei Mate 30 a 30 Pro si Google aplikace nenainstalujete

huawei mate 30 google aplikace

Když Huawei představil své vlajkové lodě – Mate 30 a 30 Pro, na které jste si nemohli kvůli sporům s USA nainstalovat Google aplikace, znamenalo to pro mnohé pohromu. Byl to jeden ze zásadních důvodů, proč si telefon nekoupit a sáhnout po konkurenci. Jiskřičku naděje vykřesal výskyt aplikace LZPlay, která Google aplikace zamaskovala.

How to install Google apps on the Huawei Mate 30 Pro

How to install Google apps on the Huawei Mate 30 Pro

LZPlay využívala speciálních oprávnění Androidu a systém pak nepoznal, že jde o Google aplikace, tudíž je na telefon nechal nainstalovat. Údajně se v telefonu tvářily jako systémové. Stejně, jako třeba u Pixelů. V čem je problém? Na princip fungování této aplikace přišel jeden z výzkumníků – John Wu. Ten své know-how dlouho neskrýval a sdělil ho Googlu, který neváhal a chybu opravil.

Pokud si tak chcete na Huawei Mate 30 a 30 Pro nainstalovat aplikace od Googlu, máte smůlu. V tuto chvíli neexistuje žádné řešení, které by to umožňovalo. Oficiální stránky aplikace LZPlay jsou nyní offline a už si nemůžete stáhnout ani jejich aplikaci a pokud byste ji sehnali jinde, byla by vám k ničemu. Huawei či nadšenci budou tak muset vymyslet jiný způsob, jak Google aplikace do telefonu nacpat. Do té doby si budeme muset vystačit s alternativami.

Obejde se Huawei Mate 30 bez Google aplikací?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)