DxOMark žebříček nově opanuje čerstvě uvedený Huawei P60 Pro

DxOMark žebříček fotomobily Huawei P60 Pro test

Ani ne po měsíci se mění úplná špice žebříčku fotomobilů na populárním serveru DxOMark. Dosavadního lídra, kterým byl telefon Oppo Find X6 Pro, střídá čerstvě představený mobil Huawei P60 Pro. Novinka, kterou už jsme měli možnost zrecenzovat i u nás, se na čele žebříčku osamostatnila ve velkém stylu. Připsala si 156 bodů, tedy o tři více než zmíněné Oppo, a v dílčích kategoriích stanovila hned sedm rekordů.

DxOMark žebříček fotomobily Huawei P60 Pro test pořadí

Fotomobil Huawei P60 Pro dosáhl uvedeného skóre díky 159 bodům za focení, 80 bodům za bokeh, 75 bodům za náhled, 158 bodům v kategorii zoom a 147 bodům u natáčení videa. V oblastech expozice, barvy, autofokus, bokeh, telefoto, ultraširoké focení a stabilizace videa stanovila novinka od Huawei nová maxima.

DxOMark žebříček fotomobily Huawei P60 Pro test výsledek

Mezi pozitiva zařadila redakce DxOMark široký dynamický rozsah u focení krajin či portrétů, obecně dobrý kontrast, skvělé barvy za všech podmínek, kvalitní automatické ostření, hloubku ostrosti, vysokou kvalitu detailů nebo dotažené efekty při portrétovém focení. Do negativ zařadila nepřirozený odstín kůže při natáčení v šeru, občasné problémy s detaily v obtížných podmínkách, přeskakování fokusu při natáčení či artefakty ve fotkách.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na výsledek foto testu nového Huawei P60 Pro?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)