Huawei P50 Pocket je nádherný ohebňák se skvělým displejem

Huawei P50 Pocket

Huawei má s ohebnými telefony poměrně bohaté zkušenosti. Před nějakým časem jsme měli exkluzivně na recenzi Huawei Mate X2 a dle našeho názoru šlo (po konstrukční stránce) o ten vůbec nejlepší skládací telefon. Nyní čínská firma přichází s modelem Huawei P50 Pocket, který je však ohebným véčkem a bude tak konkurovat telefonům jako Oppo Find N nebo Galaxy Z Flip3.

Huawei P50 Pocket je parádní ohebný mobil

Dominantou je velký 6,9″ OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 2790 x 1180 pixelů. Poměr stran zůstal přitom klasických 21:9. V rozloženém stavu byste tedy zřejmě ani na první pohled nepoznali, že jde o skládací telefon. Na zadní straně se nachází kruhovitý modul fotoaparátů, ve kterém se nachází 40Mpx hlavní snímač, 13Mpx teleobjektiv a 32Mpx Ultra Spectrum fotoaparát, který má zlepšit barevnou věrnost u fotografií.

Pod modulem fotoaparátů se nachází vnější displej, který je rovněž kulatý a koresponduje tak s celým designem telefonu. Má velikost 1″ a umožňuje zobrazovat nejen základní věci jako čas, datum a notifikace, ale má také vlastní widgety. A to i pro aplikace třetích stran jako jsou mapy nebo hudební přehrávače.

HUAWEI P50 Pocket Premium Edition – Where Art & Technology Collide

HUAWEI P50 Pocket Premium Edition - Where Art & Technology Collide

Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 888, bohužel ve 4G verzi v kombinaci s 8/12 GB RAM a 256/512GB pamětí. Výdrž dostala na starost 4000mAh baterie s podporou 40W nabíjení. Systémem je pak HarmonyOS, s Androidem jej nekoupíte. K dispozici bude v bílé, černé a limitované zlaté edici, přičemž za základní variantu si výrobce žádá 8 988 CNY, což je asi 31 000 korun bez daně. Dobrou zprávou je, že se mobil podívá i do Evropy, ovšem v tuto chvíli není jasné, kdy se tak stane.

Co na nový ohebný mobil Huawei říkáte?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)