Huawei P40 má přijít se dvěma operačními systémy

huawei p40 android harmony os

Obchodní válka mezi USA a společností Huawei stále trvá. Minulý měsíc byl představen nový vlajkový model – Huawei Mate 30 Pro, který kvůli ní nedisponuje žádnými Google aplikacemi. Situace se začíná sice zlepšovat, ovšem kdyby ani do budoucna nebylo možné v telefonech od Huawei využívat služby Google, má společnost připravena plán B. Mělo by dojít k představení Huawei P40, který nabídne dva operační systémy.

Model Huawei P40 by mohl nabídnout hned dva operační systémy, mezi kterými by se mohl uživatel při každém startu telefonu vybrat. První bude samozřejmě Android bez Google aplikací a druhým by mohl být několikrát zmiňovaný Harmony OS. Huawei by tak mohl získat zpětnou vazbu od zákazníků v Evropě či USA a následně systém vylepšovat. S touto informací přišel insider RODENT950 na Twitteru.

Huawei sice před dvěma měsíci sdělil, že Harmony OS není připraven na telefony. Prozatím funguje pouze na televizích a ostatních zařízeních. Zároveň se ovšem netajil tím, že na mobilní verzi usilovně pracuje. Huawei P40 by měl být představen již v prvním kvartálu roku 2020, tak se nechme překvapit, s čím na nás nakonec společnost vyrukuje.

Uvítali byste dva operační systémy v Huawei P40?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)