Ohebný Huawei Mate Xs 2 jde do světa. Dáte za něj tuto sumu?

Huawei Mate Xs 2 Evropa cena

Společnost Huawei měla před pár hodinami na své prezentaci plnou hrst hardwarových novinek pro globální trhy. Až na jednu věc šlo o wearables v čele s novými Watch GT 3 Pro, nicméně tou poslední zbývající položkou je poutavý ohebný mobil Mate Xs 2. Telefon, který byl po stránce detailních parametrů odhalen již před několika týdny v domovské Číně, není asi potřeba opakovaně představovat. Během celosvětového uvedení nicméně zazněla jedna z posledních informací, která bude pro zájemce mimo Čínu podstatná – cena.

Huawei Mate Xs 2 cena barvy Evropa

Ještě před čínskou prezentací se mluvilo o tom, že tento ohebňák s displejem obtočeným kolem vnější strany pantu bude o dost levnější než jeho předchozí generace a první flexibilní mobily Huawei obecně. To se skutečně stalo a na domácím trhu se bude novinka prodávat za 9 999 yuanů (běžným přepočtem cca 35 500 Kč) ve verzi 8/256 GB a za 12 999 yuanů (asi 46 000 Kč) v případě paměťové varianty 12/512 GB.

Podstatně nižší cena nakonec bude platit i u globální verze. Huawei Mate Xs 2 ve variantě 8/512 GB bude v našich končinách stát 1 999 eur, tedy asi 50 tisíc Kč. Na celosvětových trzích bude ohebná novinka dostupná v průběhu červa. Na přesnou cenu pro ČR ještě čekáme, ale příliš odlišná nebude.

Kolik by měl Mate Xs 2 stát, abyste ho brali?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)