Huawei válí. Uvedl Watch GT 3 Pro a mnoho dalších wearables

Huawei Watch GT 3 Pro Watch Fit 2 Band 7 Watch D S-TAG hodinky náramek senzor představení ceny parametry b

Čínská společnost Huawei před malou chvílí dokončila prezentaci nových produktů pro globální trhy. Kromě ohebného telefonu Mate Xs 2 (budeme se mu věnovat v samostatném článku) představila také hromadu nositelné elektroniky, které vévodí chytré hodinky Watch GT 3 Pro. Kromě nich se ukázaly také další hodinky Watch Fit 2, náramky Band 7 a Watch D a drobné překvapení v podobě přívěsků S-TAG.

Huawei Watch GT 3 Pro

Prémiové verze třetí generace GT hodinek od Huawei na první pohled zaujmou designem, zejména u celokeramická 43mm varianta. Při její výrobě bylo inspirací Botticelliho dílo Zrození Venuše, z čehož plyne orámování zlatými a stříbrnými vzory mušlí a vln. Větší 46mm model opět sází na titanovou schránku a safírové sklíčko, které mají i menší hodinky.

Huawei Watch GT 3 Pro Titanium Edition mají již osvědčený 1,43″ AMOLED displej s rozlišením 466 x 466 px. Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition jsou vybaveny 1,32″ displejem. Obě verze pokračují v nastoleném trendu ovládání a disponují horním tlačítkem s otočnou korunkou pro pohyb v systému.

Titanová verze na zápěstí v plné síle vydrží až 14 dní (při intenzivním používání až 8 dní), zatímco keramická až 7 dní (při intenzivním používání až 4 dny). Bezdrátové a o 30 % rychlejší nabíjení ve srovnání s Watch GT 2 Pro umožňuje pohodlné a rychlé nabíjení, i když jste na cestách.

Přichází měření EKG

Co se týká funkcí, tak oboje Huawei Watch GT 3 Pro přichází s novými, přesnějšími zdravotními funkcemi. Jednou z nich je funkce elektrokardiogramu (EKG), která bude v hodinkách v EU k dispozici v druhé polovině roku 2022. Speciální aplikace poskytuje měření EKG, informace o sinusovém rytmu, fibrilaci síní a mnoho dalšího. Kromě toho hodinky umožňují také detekci arteriální tuhosti, díky níž lze zjistit riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Jednou z nejzajímavějších novinek této řady je také zvýšená voděodolnost. Na základě 200 kol testování pod tlakem vody vyhovují technické normě EN 13319 a tím umožňují volné potápění až do hloubky 30 metrů. Nechybí ani funkce tréninku apno, která pomáhá jako osobní tréninkový asistent ke zlepšení schopnosti zadržet dech. Huawei Watch GT 3 Pro podporují například i hovory přes Bluetooth a hlasového asistenta a řídí je HarmonyOS.

Huawei Watch GT 3 Pro Titanium Edition budou s umělohmotným či koženým řemínkem k dostání za 9 490 Kč, s titanovým páskem 11 990 Kč. Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition stojí 10 990 Kč s koženým řemínkem a 13 990 Kč s keramickým.

Huawei Watch Fit 2

Druhá verze lehčích Huawei hodinek s obdélníkovým tvarem nabídne 1,74″ displej s rozlišením 336 x 480 pixelů, spousty variabilních řemínků s rychlým odepínáním, 97 podporovaných pohybových aktivit, monitoring stresu, spánku, SpO2 či celodenního tepu a rovněž Bluetooth volání nebo rychlé odpovědi na zprávy. Hodinky mají také prostor pro hudbu a na jedno nabití vydrží až 10 dní.

Evropská cena byla stanovena na 149 eur (cca 3 700 Kč) za variantu Active, 199 eur (cca 4 900 Kč) za variantu Classic a 249 eur (cca 6 100 Kč) za verzi Elegant.

Huawei Band 7

Další sportovní náramek od Huawei láká na 1,47″ displej s možností používat AOD, hmotnost 16 gramů, celkem 96 pohybových režimů a stejné zdravotnické analýzy jako hodinky Watch Fit 2. Rovněž umí odpovídat na zprávy, nicméně na volání dokáže jen upozornit. Výdrž je 14 dní a evropská cena 59 eur, což je asi 1 450 Kč.

Huawei Watch D

Novinka ze série Care, která si dává za cíl nabídnout pokročilá zdravotnická měření. V tomto případě jde o zařízení, které je vybavené miniaturní pumpou a nafukovacím polštářkem v řemínku, díky čemuž zvládá měřit krevní tlak. Dále je k dispozici EKG a další běžné analýzy, měření pro 70 aktivit a program Family care. Model Watch D má krytí IP68 a vydrží na jedno nabití až 7 dní. Za tento speciální náramek si Huawei řekne 449 eur, v přepočtu asi 11 tisíc Kč.

Huawei S-TAG

Poměrně nečekaný pohybový senzor, který se bude prodávat v páru a slouží jako příslušenství pro Huawei hodinky. Dá se připnout na oblečení, obuv nebo třeba výplet kola. Je vodotěsný a měl by mít pohodlné rychlé nabíjení. U tohoto produktu zatím nebyla oznámena cena.

Které zařízení vás zaujalo nejvíc?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)