Huawei vnějšímu ohybu displeje věří. Přichází Mate Xs 2

Huawei Mate Xs 2 představení parametry

Společnost Huawei před několika hodinami uvedla na domácí čínský trh nový ohebný telefon Mate Xs 2. Stejně jako u globálně dostupného předchůdce se i v jeho případě jedná o mobil s flexibilním displejem, který se ohýbá kolem vnější strany bočního pantu. Jediná obrazovka tedy téměř kompletně pokrývá tři strany telefonu. V porovnání se starším Mate Xs má novinka u hlavního ohebného displeje stejné rozlišení 2 200 x 2 480 pixelů, nicméně jeho velikost se mírně zmenšila na 7,8 palce a hlavně má nyní 120Hz obnovovací frekvenci.

Po složení nabídne displej funkční 6,5″ plochu s rozlišením 1 176 x 2 480 pixelů a díky vylepšené konstrukci ohybu i ochranném povrchu panelu by na obrazovce neměly být po jejím narovnání vidět téměř žádné stopy po ohybu. Foto výbava obsahuje hlavní 50Mpx senzor, 8Mpx telefoto objektiv s optickou stabilizací a trojnásobným optickým zoomem, 13Mpx foťák s ultraširokým záběrem a nově je k dispozici také selfie kamerka (10Mpx) v displeji.

V nitru telefonu tiká Qualcomm Snapdragon 888 omezený jen na 4G konektivitu a ze známých důvodů nejsou k dispozici ani Google služby a aplikace. Baterii s kapacitou 4 880 mAh může velmi rychle dobíjet 66W adaptér. V Číně v novince Huawei Mate Xs 2 poběží HarmonyOS 2, v případě globálního verze (neměli bychom na její prezentaci pravděpodobně čekat ani měsíc) to ale jistě bude EMUI.

Huawei Mate Xs 2 v ruce

Na čínském trhu se bude nejnovější flexibilní Huawei telefon prodávat za 9 999 yuanů (cca 35 500 Kč) ve verzi 8/256 GB a za 12 999 yuanů (asi 46 000 Kč) v případě paměťové varianty 12/512 GB. Jde o podstatně nižší částky než které se točily kolem původního Mate Xs.

Láká vás tato konstrukce ohebného displeje?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)