Šéf Huawei přistižen s Mate X na letišti. Jak se změnil?

huawei mate x

Předevčírem jsme vám psali o tom, že Samsung zahájí prodej svého ohebného telefonu Samsung Galaxy Fold již v září. Co ale Huawei s jeho Mate X? Oficiální datum prodeje zatím čínská společnost neoznámila, avšak dá se očekávat velice brzy. Richard Yu, šéf společnosti totiž po tomto oznámení zapózoval novinářům právě s Huawei Mate X.

Pokud se pořádně podíváte, jedná se o odlišný model Mate X než ten, co dostali novináři a influenceři na zkoušku. Zatímco původní verze disponovala na první pohled třemi fotoaparáty, nová se za svůj čtvrtý senzor nestydí. Mělo by jít o speciální hloubkový ToF snímač. Změnil se také design tlačítka, které je nyní širší a již neimituje kovové zpracování. Novináři se Yua samozřejmě vyptávali, kdy půjde tento skládací telefon do prodeje. Na to jim však vůdce Huawei neodpověděl, pouze konstatoval, že si budou muset počkat.

Zařízení má tak podobné zpoždění, jako Samsung Galaxy Fold. Podle Vincenta Panga, prezidenta Huawei pro západní Evropu by se měl dostat na trh nejpozději v září letošního roku. Je tedy vidět, že čínský gigant rozhodně nechce přijít na trh později, než Samsung. Pokud by se tak stalo, mohl by společnosti ujet vlak a prodeje by mohly být mnohem menší.

Zvolili byste raději Mate X nebo Galaxy Fold?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)