TOPlist

Prodeje Huawei Mate 60 jsou brutální. 25 milionů? Ne, víc!

Huawei Mate 60
  • Huawei se dokázal v Číně obdivuhodně zvednout
  • V posledním čtvrtletí roku 2023 jeho podíl činil přes 15 procent
  • Bezkonkurenčně největší podíl na tomto úspěchu má řada Huawei Mate 60

Na globální trhu to Huawei se svými mobilními telefony nemá jednoduché a situace se nezlepší ani v roce 2024. Bez Obchodu Play se žít dá (zvládl jsem tři roky), ale není to úplně pro každého. Pokud máte ve svém telefonu alespoň pár desítek aplikací a zkrátka se nechcete omezovat, telefonům Huawei se v tuto chvíli raději vyhněte.

Telefony se u nás prodávají bez podpory 5G. Jakkoliv si myslím, že význam sítí páté generace pro běžného zákazníka se trochu přeceňuje, pořád je to hendikep. V Číně je ale situace diametrálně odlišná, Google tam nefunguje řadu let, nejnovější řada Huawei Mate 60 navíc 5G podporuje. Výsledek? Fenomenální úspěch!

Huawei Mate 60

Během prvních 4 měsíců už výrobce prodal přes 30 milionů mobilních telefonů řady Huawei Mate 60. Čína je samozřejmě obrovský trh, pořád se ale bavíme o hodnotě, která je úctyhodná. Ostatně můžeme toto číslo zprůměrovat – každý den si některý z telefonů řady Huawei Mate 60 koupí čtvrt milionu zákazníků a to včetně víkendů!

Jednoznačně se ukazuje, že zákazníci v Číně mají pro Huawei slabost a roli pravděpodobně hraje jistá hrdost na místního výrobce, kterého zkrátka nechtějí nechat padnout. Vzhledem k úspěchu telefonů řady Mate si vůbec netroufám odhadovat, jak zaboduje řada Huawei P70, jejíž představení by mělo proběhnout ještě v prvním čtvrtletí letošního roku. Pokud ale výrobce zvládne v Číně prodávat kolem sta milionů mobilních telefonů ročně, pak hned tak ze světa nezmizí.

Introducing The HUAWEI P60 Series

Introducing The HUAWEI P60 Series

Mimo Čínu to ale ještě nějakou dobu pravděpodobně bude především o hodinkách, případně o novinkách ze světa audia nebo přenosných počítačů. Tedy v oblastech, kde embargo ze strany USA nehraje zásadní roli. Přesto by výrobce neměl úplně zapomínat na své zákazníky mimo Čínu, představení EMUI 14 už oddaloval hodně dlouho a je nejvyšší čas konat. Ukáže jej na veletrhu MWC v Barceloně?

Líbí se vám design řady Huawei Mate 60?

Zdroj: huaweicentral

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)