Huawei Mate 30 Pro bude v ČR za 4 týdny. Uspěje tu bez Google aplikací?

Huawei Mate 30 Pro v Česku

Poslední mobilní vlajkové lodi společnosti Huawei se konečně dočkají i zákazníci v ČR. Model Mate 30 Pro půjde u nás oficiálně do prodeje už za pár dní. Předobjednat ho půjde od 27. ledna, fyzicky k lidem poputuje 10. února. To platí i o oficiálních prodejnách ve Westfield Chodov a Quadrio v Praze. Doporučená cena přístroje přitom bude 24 999 korun a s ní přichází i otázka, zda nový vlajkový telefon Huawei Mate 30 Pro v Česku uspěje. Jako jinde na světě totiž půjde do prodeje kvůli obchodním sankcím od USA bez Google aplikací a mobilních služeb. Překousne tento fakt český zákazník?

Dosavadní globální prodeje přístrojů této značky zatím neukazují, že by nastal kvůli sankcím nějaký problém, omezení se prý ale asi brzy projeví. Telefon je nicméně velkým lákadlem díky svým hardwarovým parametrům, takže by nemusely být chybějící Google prvky až takovou překážkou. Sami jsme velmi zvědaví, jak se bude Huawei Mate 30 Pro v Česku dařit.

huawei mate 30 lzplay funguje

Základní specifikace Huawei Mate 30 Pro

  • Android 10 / EMUI 10
  • 6,53″ displej s rozlišením 1 176 x 2 400 pixelů a HDR10
  • procesor HiSilicon Kirin 990
  • fotoaparáty 40 MP hlavní, 8 MP telefoto, 40 MP ultraširoký, 3D TOF + 32 MP přední
  • baterie s kapacitou 4 500 mAh se 40W rychlonabíjením a 27W bezdrátovým nabíjením
  • bez jack konektoru

Koupíte si Huawei Mate 30 Pro i bez Google služeb?

Zdroj: Huawei ČR

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)