TOPlist

Huawei věří v Google Fuchsia. Nový systém se objevil v telefonu Honor Play

Huawei věří v Google Fuchsia

Záznamy u kódu Google Fuchsia ukazují, že se nový systém od Googlu dostal na první běžný Android telefon. V to samozřejmě nepočítáme pokusy nadšených jednotlivců. Překvapivě se jedná o herní Honor Play s procesorem Kirin 970. Čínský výrobce Huawei, je tak první společností mimo Google, která se do vývoje Fuchsie opravdu aktivně zapojila. Co to pro nás znamená?

Huawei věří v Google Fuchsia – Systém se testoval na Honor Play

S informací přišel server 9to5google.com, který si všiml záznamu u zdrojového kódu Fuchsie. Není to ostatně zas tak překvapivé. Huawei už s Googlem dříve úzce spolupracoval – vyráběl pro něj totiž povedený Nexus 6P. Už dříve programátoři z Huaweie do do projektu Fuchsia přispívali. To ale byly spíše drobnosti. Dneska je to jiné, protože se jedná o mnohem větší zapojení. Huawei se snaží do systému integrovat budoucí podporu svých procesorů Kirin. Výrobce si tedy myslí, že má Fuchsia budoucnost. Podpora druhého největšího výrobce telefonů je zajisté pro Fuchsii velmi pozitivní zprávou.

Fuchsia Huawei honor play

Záznam konkrétně mluví o práci na přidání podpory pro procesor Kirin 970. Zároveň se zmiňuje pouze o nabootování do kernelu Zircon, k reálné funkčnosti to má tedy nejspíše dost daleko. Ale i tak se jedná o povedený začátek. Je trochu ironické, že byl zvolen zrovna telefon Honor Play. To je zrovna jeden z modelů, který se kvůli střetu s americkou vládou, ve Spojených státech nesmí prodávat. Zmíněný procesor, ale pohání hned několik rozšířenějších telefonů. Mezi ty patří například Huawei P20 ProHuawei Mate 10 Pro nebo Honor 10.

Telefon Honor Play na kterém se systém testoval

O novém systému od Google jsme psali v minulosti již několikrát. V našem starším článku o Google Fuchsia, můžete najít i video s ranou podobou zmíněného systému. Zareagují na tuto zprávu i ostatní výrobci? Uvidíme. Google Fuchsia má každopádně do budoucna dobře našlápnuto.

Nahradí Fuchsia v budoucnu náš Android?

Zdroj: 9to5google.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)