Google Fuchsia OS dává o sobě vědět: Nový systém je určen pro všechny produkty Google

google fuchsia os

Operační systém Google Fuchsia se poprvé poodhalil před téměř dvěma roky, a to když se začaly objevovat první části kódu na GitHubu. V minulém roce jsme se dočkali prvního pohledu na uživatelské rozhraní. Poté byl několik měsíců klid, nyní server Bloomberg přišel s novými informacemi. Pokud půjde vše dobře, Google Fuchsia OS by za pár let měl pohánět všechny produkty společnosti Google, od telefonů, přes počítače až po chytré reproduktory.

Tým Google Fuchsia OS má velké ambice, chce nahradit Android i Chrome OS

Nové informace o operačním systému Google Fuchsia přinesl server Bloomberg. Cílem vývojářského týmu není nic jiného než vytvořit jedinečný operační systém, který sjednotí všechny produkty společnosti Google. Nahradit má systém Android, Chrome OS i proprietární systémy, které nyní pohání chytré produkty. Bloomberg informoval, že do tří let se dočkáme prvních zařízení chytré domácnosti, které budou fungovat na Fuchsia OS. Do pěti let se pak chtějí přesunout na telefony a notebooky.

Fuchsia OS May 2017 Armadillo preview

Fuchsia OS May 2017 Armadillo preview

Je tu ale jedno ale, společnost Google se vyjádřila v tom smyslu, že Fuchsia OS je jeden z mnoha experimentálních open source projektů a v tuto chvíli neposkytují žádné další informace. Poté přišel server CNET s informací, že žádný pětiletý harmonogram spuštění systému Fuchsia OS neexistuje. Jinak řečeno, vypadá to, že samotný Google ještě zvažuje, jestli se vůbec Fuchsia objeví na trhu.

Na druhou stranu je to zajímavý nápad, který by společnosti Google dal druhou šanci vytvořit bezpečnější a jednodušeji aktualizovatelný systém. Podobně jak ho nabízí třeba právě Chrome OS. V podstatě i důraz na bezpečnost je jeden z klíčových prvků nového systému, i díky tomu by mohl Google lépe konkurovat společnosti Apple s iOS.

Měl by podle vás Google nahradit Android a Chrome OS systémem Fuchsia?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)