TOPlist

Huawei 5G telefony by se prý mohly vrátit příští rok

Huawei 5G telefony plány 2023

Již v roce 2023 by se údajně mohly na trh vrátit mobilní telefony značky Huawei, které budou i navzdory trvajícím obchodním restrikcím ze strany USA vybavené 5G konektivitou. Dle informací Financial Times se čínská firma pokusí upravit konstrukci svých smartphonů tak, aby mohly pojmou a využít méně pokročilé 5G čipsety vyrobené nezávisle na zakázaných amerických technologiích.

Report nicméně podotýká, že případné zajištění 5G připojení tímto způsobem se logicky může negativně promítnout v jiných aspektech používání mobilu. Zejména v celkovém výkonu. I proto nejspíš čínský gigant tyto plány zatím oficiálně nepotvrdil. „Huawei přísně dodržuje zákony ve všech zemích, kde působíme. V důsledku sankcí můžeme spotřebitelům nabízet pouze smartphony 4G. Navzdory tomu budeme pokračovat v inovacích a nadále přinášet spotřebitelům lepší uživatelský zážitek,“ uvedl pro CNET mluvčí společnosti.

Huawei prý pracuje také s variantou plošného zajištění 5G připojení skrze speciální obaly na telefony, které už jsou v případě některých modelů k dispozici. Ať už se potvrdí či nepotvrdí jakákoli z těchto zpráv, je jasné, že firmu odříznutí od daných 5G technologií trápí. A i když oklikou vyřeší toto, stále je „na stole“ i problém s Google aplikacemi.

Jak moc nyní využíváte 5G?

Zdroj: CNET

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)