Zachrání Huawei mobily bez 5G drzý a vychytralý kryt?

Huawei 5G kryt SoyeaLink P50 Pro

“Když nemůže ten čip dovnitř, necháme ho venku,” říkali si pravděpodobně čínští autoři velmi originálního mobilního krytu, který má potenciál oklikou vyřešit jeden z kritických problémů telefonů značky Huawei. Jak známo, obchodní restrikce znemožňují čínskému gigantovi nejen používat Google aplikace a služby, ale mimo jiné také 5G procesory. Ve zbytku světa (zatím například i u nás v ČR) to až tak velký problém není, ale na domácím vyspělém trhu s obřím 5G pokrytím je to velmi bolestivý trn v patě. Proto se objevil kryt od společnosti SoyeaLink s krkolomným názvem 5gtxk.

Můžete zapomenout na nějaký primitivní silikonový obal nebo flipové pouzdro. V tomto případě se jedná o elektronické zařízení, které v podobě krytu poskytuje Huawei mobilu přesně tu chybějící konektivitu, která mu aktuálně chybí. Zatím je řeč o modelu P50 Pro, ale i pro jiné telefony by mohly další verze přibývat.

A jak přesně to funguje? Zmíněný kryt má v sobě dvoujádrový 5G procesor, jenž využívá připojení skrze zabudovaný eSIM slot, do kterého si musí uživatel nahrát digitální podobu své karty. Napájení probíhá přes USB-C port, který je umístěn za druhým vstupním, jenž je určen pro nabíjení.

Huawei 5G kryt SoyeaLink P50 Pro USB-C nabíjení

Dle zjištění redakce iDnes se bude kryt prodávat za cenu kolem 800 yuanů, tedy asi 2 800 Kč. Zájemci mimo Čínu si zatím budou muset bohužel nechat zajít chuť, jelikož je kryt údajně v tuto chvíli konfigurován jen na spolupráci s Huawei systémem HarmonyOS.

Jak zatím (ne)využíváte 5G s vaším mobilem?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)