TOPlist

HTC se začíná dařit, není to ovšem díky mobilním telefonům

A woman checks a pair of Vive Virtual Reality goggles, produced by Taiwan’s HTC, during the Gamescom 2015 fair in Cologne

Ve tchajwanské společnosti se možná blýská na lepší časy – mobilní telefony v tom ovšem nemají prsty. Virtuální realita od HTC se v pondělí dostala do předprodeje a během deseti minut už byla všechna HTC Vive rozprodaná. Tuto informaci na Twitter vypustil Shen Ye pracující pro HTC. Jen pro představu rychlosti této akce – každou sekundu se prodalo 25 zařízení.

Noví majitelé si budou muset na VR zážitky ještě zhruba měsíc počkat, distribuce nových Vive je naplánována na duben. Těchto 15 000 kusů pochází z první dodávky zařízení. Pokud byste si HTC Vive chtěli objednat a nestihli jste to udělat během prvních deseti minut, stále máte možnost si virtuální realitu předobjednat. Jen musíte počítat s doručením nejdříve v květnu.

Cena zákazníky neodradila

Cena také není nijak nízká, v USA začíná na $799 (20 000 Kč). Cena na ostatních 23 trzích, kde je Vive dostupné, se může lišit. Do ceny potom ještě musíte připočítat koupi nebo upgrade počítače, abyste splnili nemalé požadavky na výkon a mohli si tak užívat virtuální zážitek bez kompromisů. HTC tímto bleskovým prodejem ukázalo, jak je jeho virtuální realita mezi zákazníky žádaná a že se roční čekání vyplatilo.

zdroj: Androidcentral.com

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)