Skvěle hodnocená hra Stardew Valley míří na mobilní zařízení

Stardew-Valley-miri-na-telefony

Stardew Valley je velice úspěšnou hrou na téměř všech myslitelných platformách. U hráčů slavila úspěchy na PC i konzolích a kladné recenze sbírala ve velkém. Nyní míří na obrazovky mobilních telefonů. Bude se hře stejně dobře dařit i na mobilech?

Stardew Valley vyjde na mobilech v plné, neořezané verzi známé z PC

Simulátor provozu rodinné farmy, i tak by se dal shrnout popisek hry Stardew Valley. Na Steamu si nese téměř sto tisíc uživatelských recenzí s výslednou známkou vysokých 96%. Sám vývojář dopředu avizuje, že hra i na mobilech vyjde v plné, neořezané podobě známé z PC. Změny se dotknou pouze upraveného uživatelského rozhraní. Zároveň dodává, že na portu pracuje jiné studio (londýnští The Secret Police), takže další práce na původních verzích pro PC a konzole nebyly nijak omezeny.

Stardew Valley vyjde už za dva týdny – 24. října, nejprve v Apple App Store. Verze pro Android by měla brzy následovat, sic pevné datum zatím stanoveno nebylo. Stardew Valley na mobilních zařízeních vyjde ve verzi 1.3, bude obsahovat pouze část pro jednoho hráče, přičemž multiplayer mobilní verze mít nebudou. Též nebudou dostupné módy. Naopak budete moci importovat své uložené hry z PC.

Stardew Valley – Mobile Announcement Trailer

Stardew Valley - Mobile Announcement Trailer

Cena na Apple App Store je stanovena na 8,99€ (cca 235 Kč), přičemž ve hře nebudou žádné mikrotransakce. Autor jde tedy proti aktuálnímu trendu F2P s fůrou mikrotransakcí. Osobně tento krok vítáme. Jen houšť a větší kapky – kvalitních her není nikdy dostatek.

Těšíte se na Stardew Valley? Nebo jste ji už někde hráli?

Zdroj: stardewvalley.net

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)