Hra Carmageddon v Obchodě Play navždy zdarma, ale s reklamou

hra_carmageddon_ico

Carmageddon patří nesporně mezi herní klasiky. Hra, ve které můžete pomocí speciálního vozidla likvidovat auta soupeřů a přejíždět bezbranné chodce, vyvolávala ve své době velké kontroverze. Jedná se o titul starý bezmála dvacet let, nicméně stále se těší popularitě hráčů. Verze pro Android se objevila v květnu 2013 a stála dva dolary (v té době necelých 40 Kč). V průběhu tří let byla několikrát k dispozici bezplatná verze Promo, vždy se však jednalo o časově omezenou nabídku. Nyní se studio Stainless Games rozhodlo k radikální změně: hra Carmageddon bude zdarma napořád a pro všechny. Má to ale háček.

Carmageddon for Android

Carmageddon for Android

Hra Carmageddon nedá slevu zadarmo

Ze změny cenové politiky jistě nebudou mít radost hráči, kteří si hru koupili. Autoři totiž očividně hledali jiný způsob, jak vydělat peníze, takže přišli s freemiovým modelem. Hra teď tedy nestojí nic, obsahuje však reklamy a nákupy v aplikaci. To nadšence krvavých motoristických lázní určitě nepotěšilo, o čemž svědčí i přibývající jednohvězdičková hodnocení v Obchodě Play, která následovala po poslední aktualizaci. Podle zpráv přímo ze Stainless Games však hra nezobrazuje skutečnou reklamu. Má jít o odkazy na portál pro hráče (vtipný falešný produkt), který láká k návštěvě webových stránek o Carmageddon: Max Damage. Autoři prý nemají a nechtějí mít příjem ze zobrazovaných reklam.

Poslední verze ve znamení problémů

Kromě toho to navíc z odezvy uživatelů vypadá, že poslední update přinesl kromě změny financování také mnoho chyb a problémů. Někteří hráči se tak například nemohou dostat přes úvodní obrazovku. V seznamu posledních provedených změn je uvedeno jen: “Pokud máte problémy s přehráváním zvuku či pádem aplikace při spuštění, ujistěte se, že máte poslední verzi operačního systému.” Výše uvedené potíže se však týkají i některých hráčů, kteří hru spouštějí na posledním Androidu 6.0.1 Marshmallow, navíc sama hra deklaruje kompatibilitu od Androidu 2.3 výše. Vývojáři jsou si vědomi celé řady problémů s poslední verzí a pracují na jejich co možná nejrychlejší opravě. Manažer značky Carmageddon Nobby Barnden v komentáři pro server Android Police uvedl: “Rozsah zařízení se systémem Android je obrovský a my nejsme schopni otestovat všechny konfigurace před aktualizací, takže je bohužel pravda, že se mohou objevit problémy.”

Přes původní zpoplatnění se hra Carmageddon setkala u hráčů s příznivým přijetím – za tři roky zaznamenala více než sto tisíc stažení a může se pyšnit velmi vysokým hodnocením 4,8 z 5,0 možných. 139 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a novějším.

Carmageddon
Carmageddon

Co si o uvolnění dříve placené hry zdarma myslíte vy? Je to dobrý nápad? Nebo měli vývojáři ponechat placenou verzi bez reklam a nákupů vedle bezplatné, která by tyto prvky obsahovala? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, app-sales.net, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (7)