HP Slatebook 10 X2 – první zařízení s Tegrou 4?

HP_Envy_x2

Letošní rok se nese – tradičně – ve znamení soubojů jednotlivých mobilních zařízení, není to ovšem jediný boj. Každý výrobce se musí rozhodnout, jaké čipové řešení požene jeho telefon či tablet kupředu a boj se tak odehrává také v útrobách samotných zařízení. Letošní rok má zatím vše pod palcem společnost Qualcomm se svým Snapdragonem 600. Konkurovat mu bude Tegra 4, která ovšem zatím na rozdíl od Snapdragonu 600 není v žádném prodávaném přístroji. My vlastně skoro vůbec nevíme, kde se nakonec Tegra 4 ukáže. První vlaštovkou by však mohl být připravovaný tablet HP Slatebook 10 X2.

HP Envy 2 - podobně by mohl vypadat i nový tablet od HP HP Envy 2 – podobně by mohl vypadat i nový tablet od HP

Díky serveru TabTech a uniklému snímku z testovacího nástroje AnTuTu víme, že zařízení běží na Androidu 4.2.2 a na Tegře 4 s frekvencí 1,8 GHz. Skóre 27 259 poráží Snapdragon 600 o nějaké ty dva tisíce. To samozřejmě není mnoho, neboť Qualcomm má ještě v rukávu Snapdragon 800. Stejně ale také nevíme, zda je toto zařízení již finální a výkon může být později ještě vyšší.

HP-SlateBook-10-x2-Android-Jelly-Bean-Nvidia-Tegra-4

Další specifikace bohužel zatím neznáme. Dobrou zprávou však zůstává, že se Tegry 4 dočkáme a opět nastane válka v benchmarcích. Bude letos výkonnější Snapdragon nebo Tegra? Nechme se překvapit.

zdroj: androidheadlines.com

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)