TOPlist

HP Slatebook 14 – notebook s Androidem

hp-slatebook-14-320

Nepříliš tradiční kombinace notebooku a operačního systému Android se pomalu chystá na změnu, jelikož společnosti vyrábějící mimo jiné i notebooky se postupně snaží do svých zařízení dávat systém Android. Právě tento případ se pokusí realizovat HP, které chystá notebook s Androidem HP Slatebook 14.

hp-slatebook-14-1

Na rozdíl od hybridu HP Slatebook X2, nebo-li tabletu s dockem (klávesnicí), se nyní dočkáme standardního řešení notebooku s celkem zajímavými specifikacemi. Jak už název napovídá, bude se jednat o 14palcový displej s FullHD rozlišením. Uvnitř notebooku bude kmitat čip od firmy Nvidia, ale zde zatím není jasné, zda půjde o procesor Tegra 4 nebo výkonnější a novější Tegra K1. Procesoru budou dopomáhat 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště s možností rozšíření o microSD karty. Chybět nebude samozřejmě Wi-Fi, Bluetooth, HDMI a 2x USB konektor. Zajímavostí je slot pro SIM kartu, skrze který vám HP Slatebook umožní se připojit k mobilní síti.

hp-slatebook-14-2

Cena ani dostupnost notebook není prozatím známa, ale podle spekulací by měl mít notebook příznivou cenovku a taktéž by se měl objevit na trzích v rozvojových zemích. O úspěšnosti notebooku s Androidem můžeme prozatím pouze spekulovat a nabízí se taktéž otázka, zda veřejnost nesáhne raději po hybridu, kde máme možnost využít zařízení také jako plnohodnotný tablet. Uniklé fotografie HP Slatebook 14 ukazují žlutočernou kombinaci, avšak to neznamená, že se musí jednat o jedinou barevnou variantu.

hp-slatebook-14-4

Zdroj: androidc.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)