Huawei plánuje vydat vlastní mobilní služby a prohlížeč i pro počítače

HMS Core AppGallery počítače

Čínská společnost Huawei dává v posledních měsících jasně najevo, že se nebojí osamostatnit od amerických softwarových řešení. Na základě obchodních restrikcí nesmí využívat (mimo spousty dalších věcí) mobilní služby a aplikace od Googlu. Vehementně tedy pokračuje na vývoji vlastního obchodu s aplikacemi, jádra se základními službami a dokonce i celého operačním systému. Aby firma pokryla ještě větší pole přístrojů a zajistila tím také jednodušší kooperaci těchto zařízení, plánuje podle všeho vydat své AppGallery, HMS Core, Huawei Cloud a prohlížeč i pro počítače.

Už nyní nabízejí softwarová řešení od Huawei zajímavé funkce ve vztahu mobil (nebo tablet) vs. počítač. Patří mezi ně například možnost Multi-screen práce na dvou zařízeních. S příchodem obchodu s aplikacemi a dalších nástrojů do světa počítačů by se uživatelům pochopitelně otevřely nové možnosti. Dá se předpokládat, že AppGallery, HMS Core a další nástroje by měly z výroby primárně všechny Huawei počítače / notebooky.

Jak jste spokojení se softwarovými službami od Huawei?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)