Hlasový Asistent Bixby od Samsungu už je dostupný i v Česku

hlasovy asistent bixby samsung galaxy s8

Den před odhalením Samsung Galaxy Note 8, se spustil hlasový asistent Bixby po celém světě. K dispozici je ve více než 200 zemích světa.

Hlasový asistent Bixby už je i v Česku

Společnost Samsung oznámila, že hlasový asistent Bixby je nově dostupný ve více než 200 zemích světa. Dostupný byl prozatím pouze v USA a Jižní Koreji, teď je ale dostupný i v Česku a na Slovensku. Je tu však jeden problém, který prozatím provází i konkurenční chytré asistenty.

Bixby totiž není dostupný v češtině, pokud s ním chcete hovořit, tak musíte používat angličtinu nebo korejštinu. Samsung k tomu dodává, že dokáže rozpoznat americkou angličtinu, ale může mít problémy s akcenty, dialekty a výrazy. Porozumění jazyku se má ale postupně učit.

hlasovy asistent Bixby od Samsungu

Zajímavá funkce hlasového asistenta Bixby je možnost vytvořit vlastní hlasový příkaz. Namísto sekvence několika úkonů na telefonu, můžete použít vlastní hlasový příkaz. Frázi “Good Night” například můžete použít jako zapnutí režimu nerušit. Hlasové ovládání se integruje i do aplikací, hlavně těch od Samsungu.

V aplikaci fotoaparátu třeba podporuje posílání fotografií přímo vybraným kontaktům. Asistent je také integrován do nastavení telefonu, takže se dají měnit vlastnosti telefonu hlasem, ať už se třeba jedná o časový limit obrazovky nebo zobrazování oznámení.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
  • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
  • Procesor Samsung Exynos 8895
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 7 699 Kč

Do budoucna se plánuje podpora dalších jazyků, funkcí a aplikací třetích stran. O českém jazyce zatím nejsou žádné informace. Velkou aktualizaci můžou stahovat majitelé Galaxy S8 a S8+, uvolňuje se však postupně, takže dostupnost je v různých zemích odlišná. Zítra se představí Galaxy Note 8, který rovněž dostane podporu Bixbyho.

Máte již ve svém Galaxy S8 hlasového asistenta Bixby?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)