Kolik stál váš současný telefon? (víkendová hlasovačka a diskuze)

telefon_zaplatili_ico

Cenové rozpětí, ve kterém se pohybují mobilní telefony, je velmi široké – pohybuje se od několika stokorun za „hloupé“ modely, až po částky v řádech desítek tisíců, za které pořídíte „vlajkové lodě“ a některé exkluzivní kousky. Široká škála cen také znamená početnou nabídku zařízení, nabízejících více či méně vyvážený poměr ceny a výkonu. Každý si tak může vybrat telefon podle svých potřeb, přání, estetického cítění a finančních možností. Cena, kterou je zákazník ochoten investovat do zařízení, je přitom velmi individuální a kromě těch, jež telefonem dávají najevo své společenské postavení, musí hluboko do peněženky sáhnout i uživatelé, očekávající nejvyšší kvalitu a výkon.

Poměrně častou cestou, jak zákazník přijde ke svému telefonu, je nabídka mobilních operátorů. Zpravidla je vázána na uzavření smlouvy na předem dohodnuté období za určitou cenu, ve které klient zařízení splatí. Leckdy je tak možné získat zajímavý mobil za zlomek vstupních nákladů. Protože ale nabídky operátorů ani zdaleka neobsahují všechny značky a modely, řada zákazníků nakupuje telefony u tradičních i internetových prodejců. Stále častěji se také mobily nakupují v čínských internetových obchodech.

Kolik jste zaplatili za svůj současný telefon? Kolik jste zaplatili za svůj současný telefon?

Kolik jste zaplatili za svůj současný telefon?

Otázka do Víkendové hlasovačky a diskuze pro tento týden je tedy velmi jednoduchá: ptáme se, kolik jste zaplatili (nebo v případě splátek zaplatíte) za svůj současný telefon. Abychom odfiltrovali akční nabídky mobilních operátorů podmíněné dalšími závazky, nabízíme jako jednu z odpovědí „mám dotovaný telefon,“ kterou byste měli vybrat v případě, že jste společně s koupí zařízení podepsali i smlouvu s operátorem.

[gravityform id=“36″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“]

V diskuzi pod článkem se pak můžete podělit o podrobnosti a své názory – například jaký telefon vlastníte, nebo jakou částku byste byli maximálně ochotni investovat do chytrého mobilu s Androidem.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda naši čtenáři využívají ve svém mobilu microSD kartu. Ukázalo se, že jen 16 % našich čtenářů má telefon bez slotu pro paměťovou kartu. Můžeme předpokládat, že se z větší části jedná o majitele zařízení řady Nexus, jež odjakživa microSD karty nepodporují.

Dominantní skupinou tentokrát bylo 78 % hlasujících, kteří mají mobil se slotem pro paměťovou kartu, kterou mají nainstalovanou a používají ji. Jen 6 % respondentů sice slot v telefonu má, ale microSD kartu nepoužívá.

Výsledky hlasovačky z minulého týdne Výsledky hlasovačky z minulého týdne

Je tedy evidentní, že telefony bez slotu pro paměťové karty nejsou a nebudou pro drtivou většinu naší čtenářské obce zajímavé.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (91)