Hidden Agenda mění svět kooperativních her. A to díky telefonům

hidden agenda playstation telefon hra

Hidden Agenda je nová hra na PlayStation 4. Tvoří ji studio Supermassive Games, které vytvořilo například úspěšnou příběhovou hru Until Dawn. Jejich novinka se také zaměřuje na příběh, rozdíl je v tom, že o něm bude rozhodovat až šest lidí u jedné televize. A to díky telefonům.

Hidden Agenda je nejambicióznější PlayLink hra

Tato novinka, která vychází 25. října na konzoli PlayStation 4, se oproti ostatním hrám liší ovládáním. K ovládání se používá PlayLink, což je nový druh hraní her, který Sony představilo v létě na herním veletrhu E3. Prozatím byly k dispozici pouze menší hříčky a jednodušší hry. Hidden Agenda je první velká hra.

Hidden Agenda | E3 2017 Reveal | PS4

Hidden Agenda | E3 2017 Reveal | PS4

Jednoduše se nová funkce dá popsat tak, že namísto gamepadu, se bude využívat jako herní ovladač mobilní telefon. Díky tomu se bude moct zapojit do hraní až šest hráčů zároveň. To předtím normálně možné nebylo, protože mnoho majitelů nemá k dispozici šest gamepadů, takže vývojáři ani nedělali hry pro takové množství lidí. Chytrý telefon má ale v dnešní době téměř každý.

Co se týče samotné hry Hidden Agenda, tak jde o příběhovou hru se sériovým vrahem v hlavní roli. Kooperativní prvky jsou v této hře využity tak, že každý hráč vidí na svém telefonu rozdílné informace o jednotlivých postavách. Podle těchto informací se pak volí, jak bude příběh hry pokračovat. Příběh hry pak pokračuje podle toho, kterou možnost zvolila většina hráčů. Velmi dobře ukazuje hru trailer výše.

Myslíte si, že mobilní telefony budou dostávat ve „velkých“ hrách více prostoru?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)