Hru Harry Potter Wizards Unite si nyní můžeme oficiálně zahrát i v ČR

Hra Harry Potter Wizards Unite pro Android

Dobrá zpráva pro všechny Potterheads! Vývojáři úspěšné hry Pokémon GO oficiálně vydávají novinku, tentokrát zaměřenou na fanoušky Harryho Pottera a kouzelnického světa spisovatelky J.K. Rowlingové. Hra Harry Potter Wizards Unite je postavena na stejném principu, jako veleúspěšné Pokémon GO. Jedná se tak opět o hru s principem rozšířené reality, kdy se při hraní dostanete do interakce s reálným světem. Cílem hry je ochránit svět čar a kouzel před přívrženci černé magie a zároveň neprozradit nic o jeho existenci mudlům. Tvůrci z Niantic ke hře již před nějakou dobou zveřejnili oficiální trailer. Po tom, co byla hra Harry Potter Wizards Unite vydána ve Velké Británii a USA je nyní oficiálně dostupná také v ČR.

Harry Potter: Wizards Unite | Launch Trailer

Harry Potter: Wizards Unite | Launch Trailer

Harry Potter Wizards Unite nově dostupná i v ČR

Na rozdíl od Pokémon GO si vývojáři v případě hry z kouzelnického světa mnohem více pohráli s příběhem. Můžete se tak těšit na propracovanou dějovou linii, která vás provází celou hrou. Časová linka začíná až po událostech popsaných v Potterovské knižní edici, i přesto se však v rámci hry lze setkat s postavou Harryho, Hagrida, nebo Hermiony, kteří slouží jako průvodci dějem. Jako hráči budete postaveni do role člena speciální jednotky SSTF, jejímž cílem je najít a zachránit nejrůznější známé postavy. Dostanete se tak do boje s černou magií, který je třeba vyhrát pro záchranu kouzelnického světa.

Základní princip Harry Potter Wizards Unite je totožný s Pokémon GO, celkově je však hra mnohem propracovanější. Na začátku je třeba projít zařazením do bradavické koleje a také volbou profese. Většina hry probíhá venku, kde se hráči pohybují a s použitím mapy a GPS vyhledávají body, na kterých plní nejrůznější kouzelnické úkoly. Setkáte se tak denními výzvami, které je třeba splnit, předměty a lidmi, které musíte sbírat a záhadami, které je třeba vyřešit. Mezi jednotlivými uživateli lze také pořádat kouzelnické souboje.

Po krátké testovací fázi na Novém Zélandu, byla hra oficiálně vydána 21.6.2019 v USA a Velké Británii. O den pozdeji se na oficiálních stránkách tvůrců objevil seznam států lokalizovaných pro Harry Potter Wizards Unite, nyní se do něj dostala také Česká republika. Hru si nyní můžete oficiálně stáhnout v rámci aplikace Google Play.

Harry Potter:  Wizards Unite
Harry Potter: Wizards Unite

Už hrajete? Jaké jsou dojmy?

Zdroj: Pottermore, Arstechnica, Venturebeat

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)