TOPlist

HBO Max prý chystá seriál Harry Potter! Vyjít má hned 7 sérií a na vše bude dohlížet Rowlingová

HBO Max Harry Potter seriál
  • Dle agentury Bloomberg chystá HBO Max seriálovou adaptaci Harry Potter
  • Bude se na něm mimo jiné podílet i J. K. Rowlingová
  • Pro každou z knih bude vymezena jedna série

Seriálové adaptace na filmy sice nejsou tak časté jako je tomu naopak, ale dnešní zpráva vás rozhodně zvedne ze židle. Tedy alespoň v případě, že jste někdy zavadili o svět Harryho Pottera. Podle agentury Bloomberg totiž Warner Bros. ve spolupráci s HBO Max pracují na seriálové adaptaci slavné knižní série Harry Potter.

Poslední díl filmového Pottera zamířil do kin už v roce 2011 a po více než 11 letech bychom se měli dočkat dalšího zpracování. Nepůjdeme na něj do kin, ale pustíme si ho v obýváku na platformě HBO Max. Agentura tvrdí, že je dohoda na spadnutí a podle nejnovějších informací by se na něm měla podílet i J. K. Rowlingová, jakožto producentka. Spisovatelka chce mít nad tvorbou kontrolu v takové míře, aby byla schopna zajistit věrnost původní předloze.

Warner Bros. Close to Deal for Harry Potter TV Series

Warner Bros. Close to Deal for Harry Potter TV Series

Plány se seriálem Harry Potter přitom nejsou malé, ba naopak. Chystá se prý hned 7 sérií, přičemž každá z nich bude obsahovat kompletní příběh z jednotlivých knih. Pravděpodobně dostanou tedy větší prostor příběhy a postavy, na které se ve filmu nedostalo. A že jich je.

Harry Potter: tvůrci o Návratu do Bradavic (2022) CZ HD

Harry Potter: tvůrci o Návratu do Bradavic (2022) CZ HD

Žádné změny příběhu se nejspíš nedočkáme, naopak bude zajímavé sledovat obsazení, které bude ve většině rolí takřka 100% nové. Zatímco Ralph Fiennes by mohl Voldemorta ve svých 60 letech ztvárnit úplně v pohodě, Daniel Radcliffe by hlavní postavu ve 31 letech zahrál jen těžko. Zvlášť když bylo Harrymu v první knize 12 let a nemluvě o tom, že velká část herců už bohužel není mezi živými. Jsme každopádně zvědaví na to, jak se HBO Max s nemalými očekáváními vypořádá.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na seriál Harry Potter?

Zdroj: Bloomberg

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)