Recenze hry Hang Line: Mountain Climber – Adrenalinová jízda po horách

Hang Line: Mountain Climber recenze

Blíží se konec ledna, tak je vhodná příležitost představit si nějakou hru se zimní tématikou. Dnešní novinka Hang Line: Mountain Climber tuto podmínku splňuje, protože se v ní ujmete role horského horolezce/záchranáře. Naše recenze vám pak napoví, zdali záchrana ztracených turistů stojí za to hru nainstalovat.

V Hang Line: Mountain Climber vede cesta na vrchol

Hang Line: Mountain Climber vyšla 15. ledna letošního roku. Ve hře se stanete ostříleným horským záchranářem, přičemž vaším úkolem nebude nic menšího než záchrana životů ztracených nešťastníků. Ve výbavě máte horolezecké lano s hákem, které vám umožňuje se po horách pohybovat, přičemž zároveň tvoří hlavní část herní mechaniky. Lano můžete vystřelit do sněhu nebo skály k tomu určené, posléze se zhoupnutím přesunout do nového místa a tak stále do kola.

Po horách se tedy pohybujete téměř jako Spiderman. Technicky vám ke splnění jednotlivé mise stačí se vždy dostat na vrchol hory. Pak ale nedostanete zlaťáky navíc a neodemknete si další herní úrovně. Abyste mohli hrou postupovat, musíte zachraňovat ztracené nešťastníky a sbírat cenné předměty. Obojí je vždy rozeseté po herní úrovni. Obvykle jsou v misi buď tři ztracení přeživší, nebo tři cenné předměty. Hra dále nabídne nekonečné mise, ve kterých můžete překonávat své rekordy.

Zdolat takovou horu a dostat se až na vrchol, ale není tak snadné. V cestě vám stojí nejen samotné prostředí – sníh se může snadno sesunout, padající kameny vás mohou srazit. Ale překážkou je i místní fauna – agresivní kozy se vás snaží skopnout dolů, zatímco horské pumy po vás vystartují, pokud se k nim přiblížíte příliš blízko. Ano, ve hře se objeví celá řada herních mechanismů. V tomhle nám hra přišla velmi dobře nastavená. Když už si na jeden herní prvek zvyknete a zvládnete ho překonat s prstem v nose, tak se dostanete do nové oblasti a odemkne se prvek nový. Vývojáři viditelně neodbyli betatest, ale herní průběh slušně vyladili.

Jak se ve hře objevují překážky, tak se vždy odemkne i speciální prémiová schopnost. Drtí vás padající kamení? Použijte speciální štít, který vás před ním ochrání. Takový štít vás ale bude stát reálné peníze nebo minimálně shlédnutí videoreklamy. To zní jako problém, ale v tomto případě jsme ochotni oko přimhouřit. Tyto schopnosti, minimálně do čtvrtého vrcholu, potřebné k postupu nejsou. Jedná se tak o usnadnění průběhu hrou. Když vám hra nejde, tak si takové pomocníky můžete zakoupit a pokračovat v hraní dál. Pokud jste ale alespoň průměrně schopný hráč, tak se obejdete i bez nich.

Hang Line: Mountain Climber – Now Available on iOS and Android!

Hang Line: Mountain Climber – Now Available on iOS and Android!

Zdarma, ale s reklamami

Videoreklamy ale najdete i na jiných místech. Odemknete novou misi? 15-30s reklama. Sesbíráte peníze od zachráněných? Pokud dobrovolně shlédnete reklamu, dostanete dvojnásobek. Zemřete v misi? Za shlédnutí reklamy dostanete extra život navíc. Hra lze hrát i offline, ale pak přijdete o některé výše zmíněné bonusy, které můžete získat za shlédnutí reklamy. Reklamy jsou otravné, ale naštěstí většina z nich je volitelných, takže pokud vám reklamy vyloženě vadí, sledovat je nemusíte. Po zakoupení nějaké položky z prémiového obchodu, zmizí jen nevyžádané reklamy. Tj. Pokud budete chtít extra život, tak i poté reklamu stále shlédnout musíte. Kompletní odstranění reklam zakoupit nelze.

Hang Line: Mountain Climber aktuálně nabídne sedm různých vrcholů a padesátku herních úrovní. Jak jsme zmínili nahoře – další úrovně odemykáte za herní zlaťáky. Ty dostanete za dokončení misí, plnění dočasných herních úkolů (ve stylu pětkrát dokonči tuto misi atd.) a pravidelně dostanete zaplaceno od vámi zachráněných postav. Každých šest hodin zachráněné postavy můžete zkasírovat. Je tedy nadmíru vhodné všechny přeživší vždy zachránit a poté pravidelně kasírovat. Zlaťáky lze zakoupit v prémiovém obchodu a průběh hrou si urychlit. Minimálně do čtvrté hory, je ale poměr grindování k postupu hrou pro neplatícího hráče dobře vybalancován, takže zde připomínky nemáme.

Grafika je jednoduchá ve stylu lowpoly. K ní výtky nemáme. K samotné hře se tento styl dobře hodí. Hang Line: Mountain Climber jsme hráli na lowend telefonu Xiaomi Redmi 5. Hra se spouští rychle, v průběhu hry se neseká a obecně s technickou stránkou hry jsme žádný problém neměli. Hra sice nabídne dvanáct různých jazyků, ale čeština mezi nimi chybí. Nicméně textů ve hře příliš není. Hlavní důraz hra klade na akční průběh úrovní. Okolní omáčky je zde minimum.

Finální hodnocení Hang Line: Mountain Climber

Hang Line: Mountain Climber je svým rozsahem poměrně jednoduchá, ale dobře vybalancovaná, hříčka. V obchodu Google Play si nese hodnocení 4,2 hvězdy, je dostupná zdarma, přičemž obsahuje i výše zmíněné mikrotransakce. Nabízí poměrně férový postup hrou, sic reklamy jsou integrovány téměř všude. Naštěstí většina z nich je volitelná. S technickými problémy, či bugy jsme se nesetkali. Herní revoluce se nekoná, ale zabít pár dlouhých chvil hra zvládne. Pokud vás podobný styl her baví, tak Hang Line: Mountain Climber doporučujeme vyzkoušet.

Klady Hang Line: Mountain Climber

+ Hezké grafické zpracování
+ Vyvážený průběh hrou
+ Vhodné i pro lowendové telefony
+ Lze hrát offline

Zápory Hang Line: Mountain Climber

– Reklama na mnoha místech
– Nepříliš hluboká hratelnost
– Není v češtině

Hang Line: Mountain Climber
Hang Line: Mountain Climber

Vyzkoušíte Hang Line: Mountain Climber?

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)